ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

نرم افزار و اپلیکیشن

معرفی بازی بالیون؛ موجودات کوچک

پس از تقریبا یک ماه خشکسالی بین بازی های ایرانی و جستجوی فراوان، سرانجام توانستیم لنگه کفش را بیابیم. نمی خواهیم بگوییم اپلیکیشن های داخلی که طی سی روز گذشته عرضه شدند اصلا خوب نبودند. ...

محمد کریمی
نوشته شده توسط محمد کریمی | ۲۶ دی ۱۳۹۵ | ۱۹:۰۰

پس از تقریبا یک ماه خشکسالی بین بازی های ایرانی و جستجوی فراوان، سرانجام توانستیم لنگه کفش را بیابیم. نمی خواهیم بگوییم اپلیکیشن های داخلی که طی سی روز گذشته عرضه شدند اصلا خوب نبودند. اتفاقا با بعضی از این عناوین هم می توانستید به نوعی سرگرم شوید. ولی مسئله اینجاست که شما با همان کلیشه ها و یک پرداخت نامناسب به آن ها رو به رو بودید.

حالا «بالیون» آمده تا عطش کسانی که خواهان تجربه عنوانی ایرانی و زیبا هستند را برطرف سازد. پیش از پرداخت به این بازی، بد نیست بدانید Lexip Games که سال گذشته با همکاری مجید قناد بازی معمایی به اسم «بال های تاریک» را عرضه نمود، مسئولیت توسعه بالیون را به عهده داشته است. عنوانی که هیچگونه شباهتی به بالیون نداشته و تیم Lexip برای ساخت این اپلیکیشت تصمیم گرفته از مکانیزم هایی کاملا متفاوت استفاده نماید.

%d8%a8%d8%a7%d9%84%db%8c%d9%88%d9%86
قیمت های آیتم های درون بازی بیش از حد گران است.

مطمئنا نخستین المان های مثبتی که با تجربه بالیون به آن پی می برید بخش های گرافیک، موسیقی و صداگذاری [با وجود دیالوگ های کم] هستند. به گونه ای که احتمالا با نبود این قسمت ها، ساخته Lexip نصف جذابیتش را از دست می داد. جدا از طراحی دلنشین شخصیت ها و رنگ بندی عالی محیط، قطعه های شادی که می شنوید موجب خواهند شد تا حتی بعضی از ضعف های گیم پلی را نادیده بگیرید.

نهایت توانایی توسعه دهنده از این قسمت ها را هم می توانیم با کات سین ابتدایی ببینیم که شاید خیلی کوتاه باشد ولی به واسطه توضیحات بالا و طراحی خوبش، مطمئنا جذب می شوید. از بخش های شنیداری و دیداری بالیون که بگذریم به گیم پلی می رسیم. مکانیزم های این عنوان پیرامون سبک Match Three یا همان معماهای جورکردنی می چرخد. یعنی باید سه یا بیش از آن رقم، قطعه [اینجا بالیون ها] را پیش هم بگذارید تا امتیازاتی به دست بیاورید.

%d8%a8%d8%a7%d9%84%db%8c%d9%88%d9%86-%d8%a7%d9%86%d8%af%d8%b1%d9%88%db%8c%d8%af
متاسفانه سازنده از بال های تاریکی عبرت نگرفته و مشکلات سیستم پرداخت درون برنامه آن عنوان را اینجا هم میبینیم. سیستم سلامتی بازی سه قلب داشته و با باخت آن ها را از دست می دهید. جالب اینجاست برای تکمیلشان باید نزدیک 4 ساعت به انتظار بنشینید.

احتمالا با مشاهده این توضیحات یاد کندی کراش و وجود مرحله های مختلف بیافتید. ولی توسعه دهنده برای ساخت عنوانش از 2048 و Triple Town الهام گرفته است. بدین معنی که با گذاشتن قطعه ها، بالیون های جدیدی به وجود آمده و این روند تا پایان [نبود جایی برای استفاده از بالیون] ادامه می یابد. متاسفانه بزرگرین نقطه ضعف ساخته Lexip همینجا خودش را نشان می دهد. مکانیزم های گیم پلی به خودی خود جذاب هستند.

ولی وجود تنها یک محیط موجب شده تا پس از مدتی خسته شوید. البته سازنده وعده داد که طی آپدیت های آتی محتویات بیشتری را به ساخته اش بیافزاید و امیدواریم این بروزرسانی ها به زودی عرضه شوند. حرف های خود را این گونه به پایان می رسانیم که بالیون با المان های مثبتش به خصوص بخش های شنیداری و دیداری تجربه ای زیبا را به بازیکن ها هدیه خواهد داد.

بالیون

بالیون

سازنده: لکسیپ گیمز قیمت: رایگان با پرداخت درون برنامه ای دسته بندی:
سیستم عامل: اندروید حجم: 48.1 مگابایت زبان:
دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • _Alish_
    _Alish_ | ۲۸ دی ۱۳۹۵

    بازی معرفی می کنید لا اقل ۲ تا اسکرین شات از محیط بازی بزارید ببینیم! همشو که با خوندن یه متن نمبتونیم تجسم کنیم

مطالب پیشنهادی