تبلیغات جدید مایکروسافت برای کاربران مرورگر کروم در ویندوز ۱۰

ظاهراً مایکروسافت اشتیاق فراوانی برای استفاده کاربران از اپلیکیشن ها و سرویس هایش دارد. علاوه بر تبلیغات همیشگی اپ ها در منوی استارت ویندوز ۱۰، حالا کاربران مرورگر کروم در این سیستم عامل می بایست پیام های پی در پی مبنی بر دعوت به نصب اپلیکیشن همیار خرید این شرکت را تحمل کنند.

ظاهراً این پاپ آپ تبلیغاتی زمانی ظاهر می شود که آیکون گوگل کروم را به تسک بار ویندوز خود بیاورید (تصویر زیر). در این پیام از کاربر دعوت می شود تا اپلکیشن همیار خرید «Personal Shopping Assistant» مایکروسافت را امتحان کند.

این سرویس از حدود یک سال قبل بر روی مرورگر گوگل در دسترس بوده، اما آپدیت جدید این پاپ آپ تبلیغاتی را فعال کرده است. نکته جالب اینجاست که صفحه اختصاصی این اپ در «Web Store» مرورگر کروم مملو از اعتراضات کاربران نسبت به نواقص این سرویس و البته ترفند تازه سازنده آن شده است.

نگرانی اصلی آن است که در آینده توسعه دهندگان مستقل هم به چنین قابلیتی در ویندوز ۱۰ دست پیدا کنند و آن وقت است که صفحه دسکتاپ سیستم عامل شما از پیام های ریز و درشت این چنینی پر می شود.

اگر چنین فرضی به حقیقت بپیوندد، هیچ بعید نیست که در آینده مایکروسافت نسخه بدون تبلیغات ویندوز ۱۰ را با دریافت هزینه ای جداگانه در اختیار کاربران خود قرار دهد. این همان مسیری است که گوگل با سرویس «YouTube Red» و آمازون در گجت های کیندل خود در پیش گرفته اند.

Mobit

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟