معرفی شورولت کوروت 800 اسب بخاری؛ پادشاه جدید یانکی ها

شورولت کورت ۸۰۰ اسب بخاری یکنو، قبلا در گردهمایی در مقر صنایع کلاسیک واقع در جنوب کالیفرنیا برای گروه کوچک رسانه ای رونمایی شده بود. این مقر خوراک پیدا کردن قطعات یدکی خودروهای شورلت و موپار است.

طبق اطلاعات منتشر شده از مرکز تخصصی مهندسی خودرو (SVE) در نیو جرسی که توسط تام ریور ساخته شده و تحت لیسانس نام معروف ینکو کار می کند، این خودرو زندگی خود را به عنوان یک کوروت اسپرت معمولی شروع می کند.

SVE ظرفیت موتور LT1 هشت سیلندر کوروت را با استفاده کردن تعدادی از قطعات از ۶.۲ لیتر به ۶.۸ لیتر ( یا به عبارتی ۶۱۴ اینچ مکعب) افزایش می دهد. مدل SVE میل لنگ فولادی و پیستون آلومینیومی و سر سیلندرهای CNC صیقل داده شده دارد.

مهمتر از همه، سوپرشارژر دو روتوری ۲.۹ لیتری است که از همان سیستم موتور ۸ سیلندری LT4 که در کوروت Z06 بود تغذیه می کند. در کل، مجموعه ارائه شده توسط SVE برای ۸۰۰ اسب بخار و گشتاور ۷۵۰ پوند/فوت خوب است و می توان از آن در هر دو مدل دنده Grand Sport شورولت استفاده کرد؛ هم ۷ سرعته دستی و هم ۸ سرعته اتوماتیک.

گذشته از موتور، به نظر می رسد باقی تغییرات ینکو، صرفا برای زیبایی است. آرم ینکو را در بیرون و داخل خودرو و حتی در کالیپر ترمز زده اند، تا همه متوجه شوند که مال ینکو است.

SVE می خواهد فروش عمومی این پیکیج ارتقا؛ فنی کوروت را در حراج ۲۰۱۷ Barrett-Jackson Scottsdale آغاز کند. قیمت مجموعه موتور ۸۰۰ اسب بخاری در حدود ۴۶۰۰۰ دلار یعنی بیشتر از خود Grand Sport در نظر گرفته شده است.

البته با این مبلغ می توان یک کوپه یا کانورتیبل خرید، اما تفاوت اینجاست که از این مجموعه ینکو تنها ۵۰ دستگاه ساخته خواهد شد و از این رو بعید نیست که در آینده این کوروت به خودرویی کلکسیونی مبدل شود.

با این حال اگر ساکن کالیفرنیا باشید، شانس داشتن این شورولت کوروت را نخواهید داشت چرا که ینکو از قوانین مربوط به آلودگی هوا در این ایالت تبعیت نمی کند و در حقیقت SVE تمایلی به هزینه برای گرفتن مجوز CARB برای فروش تعداد اندکی محصول تیونینگ شده ندارد.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟