جدیدترین اخبار و مقالات دنیای بازی و سینما در ویجیاتو

چگونه از آسیب های پشت میز نشستن جلوگیری کنیم؟

معمولا کارآفرینان به مدت طولانی پشت میز نشسته و بر روی پروژه ای کار می کنند. البته این حقیقت را نمی توان انکار کرد که با تلاش بیشتر، نتایج بهتری به بار می آید اما پشت میز نشستن مشکلات جسمی فراوانی به دنبال دارد.

در تحقیقات جدیدی که توسط محققان آلمانی صورت گرفته اثرات زیان بار نشستن طولانی مدت در ایجاد خطر ابتلا به بیماری هایی مانند دیابت، بیماری های قلبی و حتی سرطان نشان داده شده است و این خطر به ازای هر دو ساعت نشتن بیشتر می شود.

در مقاله ی که اخیرا در مجله ی انجمن ملی سرطان نشر داده شده، نشستن طولانی مدت را کشنده دانسته است. بر طبق این مقاله، با نشستن طولانی مدت، 24% احتمال ابتلا به سرطان روده ی بزرگ، 32% احتمال ابتلا به سرطان آندومتری و 21% بر ناکارآمدی شش ها اثر می گذارد. حتما این نتایج افراد موفق را می ترساند، اما باعث نمی شود که کسب و کار را تعطیل یا فعالیت خود را کم کنند بلکه راهی برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری ها می یابند.

خرید بلیط هواپیما

کلید طلایی نجات، تحرک است. بدن انسان برای نشستن پشت میز ساخته نشده است. به همین خاطر در صورت نشستن زیاد، مبتلا به چاقی، دردهای کمر و گردن می شود.

اگر شما نیز به مدت طولانی پشت میز می نشینید، نکات زیر را مطالعه کنید چرا که می تواند به شما کمک فراوانی کند:

  1. حالت نشستن تان را مدام تغییر دهید

صندلی های چرخان به شما کمک می کنند که هم به کارتان برسید و هم حالات نشستن تان را مدام تغییر دهید. این صندلی علاوه بر تاثیر مثبتی که در بالا بردن انرژی، تمرکز و حال روحی شما می گذارد، مناسب محیط های کاری مدرن نیز هست.

  1. به هنگام صحبت کردن راه بروید

به هنگام صحبت با تلفن در اداره یا محیط بیرون آن قدم بزنید. این کار علاوه بر اثر مثبتی که در تناسب اندام شما می گذارد، استرس را کم کرده و خلاقیت شما را تحریک می کند.

  1. هر ساعت به بهانه ای حرکت کنید

هر ساعت به دلایلی از آب خورن گرفته تا کپی گرفتن، از روی صندلی بلند شده و مسیری را راه بروید یا حرکات کششی انجام دهید. می توانید از یادآوری های تلفن همراه یا کامپیوتر تان برای فراموش نکردن استفاده کنید.

  1. 10 دقیقه ورزش کنید

شاید برای خیلی از کارمندان یا مدیران سخت باشد که ساعتی از روز را صرف رفتن به باشگاه کنند، اما می توانند به مدت 10 دقیقه نرمش هایی را انجام دهند که به ظاهر ساده هستند اما کمک زیادی به بدن خواهند کرد. برای مثال 50 بار بلند شده و بنشینند، مانند گربه کمرشان را خمیده کنند، دست ها را روی میز به جلو و عقب بکشند و یا اسکات دیوار انجام دهند.

  1. از هر فرصتی برای پیاده روی استفاده کنید

ماشین را در دور ترین مکان ممکن پارک کنید. به جای آسانسور از پله ها استفاده کنید. به جای اینکه با صندلی به طرف قفسه ی پوشه ها بروید، بلند شوید و تا آنجا قدم بزنید. خلاصه از هر بهانه ای که می توانید برای راه رفتن استفاده کنید.

منبع:
entrepreneur
برچسب ها

مطالب مرتبط

توصیه هایی برای داشتن یک محیط کار شاداب و سالم

اگر یک چیز باشد که اکثریت قریب به اتفاق کارکنان در موردش هم فکر باشند، آن چیزی نیست جز اینکه محیط های کاری امروز، از لحاظ سلامت جسمی و روحی افراد مشغول در آنها، در وضعیت مطلوبی قرار ندارند. کمبود یا نبود پنجره و نور طبیعی، میز و صندلی های نه چندان راحت، جلسات متعدد،... ادامه مطلب

چطور با وجود استرس در محیط کار سلامت بمانیم

در فعالیت های شغلی اتفاقات ناگوار بسیاری می افتد؛ وقتی اهداف شرکت یا میزان دستیابی به آنها اعلام می شود، یک موعد برای انجام فعالیتی تعیین می شود یا سایر موارد مشابه در محیط کار اتفاق می افتد، بسیاری از کارمندان دچار اضطراب می شوند. این گونه استرس ها به مرور موجب کاهش سطح سلامت افراد... ادامه مطلب

یافته های علمی نشان می دهند نباید بیشتر از میزان مشخصی کار کرد

آیا شما هم بیشتر از ۴۰ ساعت در هفته کار می کنید؟ اگر کارآفرین هستید یا کسب و کار کوچکی دارید، کمتر از این میزان کار کردن دشوار خواهد بود، اما گذراندن زمان بیشتر در محل کار لزوماً چیز خوبی نیست. بیشتر شدن ساعات کاری از جایی به بعد، مخرب خواهد بود و حتی ممکن است... ادامه مطلب

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x