مایکروسافت یکی از محبوب ترین کارکنانش را اخراج کرد

طی سال های اخیر «برایان روپر» یکی از مهره های اصلی مراسم های مختلف مایکروسافت به شمار می رفت؛ فردی پر انرژی با آن کلاه مخصوص همیشگی که بهتر از هر فرد دیگر در جهان، می توانست حتی با تغییرات جزئی ویندوز، حضار را شگفت زده کند.

اما امروز این داستان به پایان رسید و ظاهراً از این به بعد، روپر را در مایکروسافت نخواهیم دید. او امروز در توییتی اعلام کرد از کار برکنار شده، و با تمامی کارکنانی که چنین وضعیتی را تجربه کرده اند، ابراز همدردی نمود.

اگرچه مایکروسافت اعلام کرده بود در راستای تحولات اساسی در تیم های اجرایی بیش از ۷۰۰ کارمند را اخراج می کند، اما هیچکس تصور نمی کرد چهره محبوب و شناخته شده ای همچون روپر در میان آنها قرار گیرد. کمپانی مورد بحث چندی پیش مطلبی اختصاصی را به نحوه استخدام روپر اختصاص داده بود، که از خوانندگی در کشتی تفریحی به بزرگ ترین شرکت نرم افزاری دنیا قدم گذاشت.

لازم به ذکر است ماه ژوئن سال گذشته مایکروسافت اعلام کرد ظرف مدت یک سال، بیش از ۲۸۵۰ موقعیت شغلی را از تمامی بخش ها و زیرمجموعه های خود حذف خواهد کرد، و اخراج ۷۰۰ نفر طی هفته جاری نیز یکی از مراحل برنامه درازمدت آنهاست.

اگرچه برکناری نزدیک به ۳۰۰۰ نیرو از یک کسب و کار اقدام بزرگ و متهورانه ای به نظر می رسد، اما جالب است بدانید مایکروسافت نزدیک به ۱۱۳ هزار نیروی انسانی را تحت استخدام دارد و عملیات فوق نیز صرفاً به منظور ارتقای سطح مهارت در بخش های مختلف به اجرا در می آید.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟