تبلت های مبتنی بر Chrome OS به زودی از راه می رسند

اگر پشتیبانی و اضافه شدن اپلیکیشن های اندروید و همینطور گوگل پلی به سیستم عامل Chrome خوشحالتان کرد، منتظر مجموعه ای از سخت افزارهای مسرت بخش دیگر نیز باشید.

از اوایل مهر ماه سال جاری قابلیت اجرای اکثر برنامه های اندروید برای کروم بوک ها میسر شد؛ اما همانطور که حدس می زنید بسیاری از آنها برای نمایشگرهای لمسی بهینه شده اند و عملاً کاربرد مناسبی روی یک لپ تاپ ندارند.

بعد از ظهور چند مدل لپ تاپ مجهز به صفحه نمایش لمسی مانند «سامسونگ کروم بوک پرو»، به نظر می رسد گام بعدی گوگل ارائه تبلت هایی مبتنی بر سیستم عامل کروم خواهد بود.

«راجن شث» مدیر محصولات مرتبط با اندروید و کروم گوگل در جریان کنفرانسی مختص به بازار آموزشی بین المللی اذعان کرد لپ تاپ هیبریدی، تنها قدم نخست برای پیشبرد سیستم عامل کروم بوده است.

کروم بوک ها از موجودیت صرف یک لپ تاپ به وسیله ای انعطاف پذیرتر و پویاتر تبدیل خواهند شد؛ به مرور زمان تولیدکنندگان می توانند دیوایس هایی به مراتب قدرتمندتر و کاربردی تر بسازند.

ما سرمایه گذاری گسترده ای در زمینه رابط کاربری لمسی سیستم عامل کروم بوک کرده ایم. این روند با همکاری شرکت های تولیدکننده سخت افزار شخص ثالث دنبال و طیف وسیعی از محصولات متنوع ممکن خواهند شد.

کاربران از این پس می توانند منتظر ارائه و عرضه دیوایس های تبدیل شونده و انواع تبلت های مبتنی بر سیستم عامل کروم باشند.

یقیناً چنین اتفاقی حضور تبلت های اندرویدی را زیر سوال می برد، اما می توان تصور کرد کروم OS با ارائه تجربه واقعی دسکتاپ و در عین حال بهره مند از اپلیکیشن های اندروید، می تواند همان نقشی را ایفا کند که تبلت های سرفس مایکروسافت برای ویندوز ۱۰ بازی می کنند.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟