هوآوی همچنان به دنبال جایگاه اپل در دنیای موبایل است

از سال ۲۰۱۱ تا به امروز، دنیای تلفن های همراه توسط اپل و سامسونگ به اشغال در آمده. جایگاه سوم اما طی این سال ها شدیدا متغیر بوده و هیچ شرکتی نتوانسته مدت زمان زیادی ثباتش را در این مقطع حفظ کند.

نوکیا، بلک بری، شیائومی و هوآوی طی این شش سال گذشته بسیار بر سر این جایگاه تلاش کردند که از این میان نوکیا و بلک بری حالا خیلی فاصله گرفته اند اما دو کمپانی چینی دیگر به سرعت در حال رشد هستند.

در سال ۲۰۱۴، شیائومی به جایگاه سوم پرفروش ترین برند موبایل دنیا دست یافت اما دو سال بعد کار به جایی رسید که حالا در میان لیست ده برتر، باید جایگاه های پنجم و ششم را برای آن کنار بگذاریم.

از طرف دیگر هوآوی را داریم که با فشاری بسیار، شیائومی را دور نگه داشته است. حالا هوآوی نه تنها سومین برند پرفروش موبایل در دنیا محسوب می شود، بلکه لقب پرفروش ترین برند موبایل در چین را هم از شیائومی ربوده است.

ریچارد یو، مدیر بخش مصرف کنندگان هوآوی در مصاحبه اخیر خود با فورچون گفت که می خواهیم به زودی جایگاه دوم را بگیریم و پس از آن تا سال ۲۰۲۱ به جایگاه اول خواهیم رسید.

به گزارش IDC، در اولین فصل مالی سال ۲۰۱۶، هوآوی ده برابر بیشتر از اپل در فنلاند موبایل فروخت. در پرتقال و هلند، هوآوی پرفروش ترین است ولی در کشورهای ایتالیا، لهستان، مجارستان و اسپانیا رتبه دوم را کسب کرده.

اما اگر هوآوی می خواهد واقعا اپل و سامسونگ را به چالش بکشد، باید توجه بیشتری به بازارهای اصلی نظیر ایالات متحده آمریکا داشته باشد، کشوری که چینی ها در آن به شدت ضعیف عمل کرده اند. هوآوی حتی در لیست ده کمپانی پرفروش آمریکا هم قرار نمی گیرد.

در فصل سوم این سال، اپل گزارش فروش ۴۵.۵ میلیون واحد موبایل را داده بود در حالی که رقیب چینی، به تخمین IDC حدودا ۳۳.۶ میلیون واحد فروش داشته است؛ شیاری که در حال حاضر بسیار عمیق به نظر می رسد.

ویجیاتو

نظرات ۳۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟