تحلیلگران: اپل باید آیفون «ساخت آمریکا» را با افزایش 100 الی 200 دلاری قیمت عرضه کند

بعد از به روی کار آمدن دونالد ترامپ، چهل و پنجمین رییس جمهور ایالات متحده، اپل، تامین کنندگان آن و سایر کمپانی هایی که در تولید موبایل های آیفون نقش دارند به دنبال یافتن راهی برای انتقال تولیدات خود به خاک ایالات متحده هستند.

این مسئله از یک نظر، مشکل بزرگی برای اپل ایجاد می کند و آن چیزی نیست جز افزایش هزینه های کمپانی برای تامین قطعات خود در خاک ایالات متحده. به همین جهت، کمپانی اپل مجبور خواهد شد که در آینده، دست به یکی از این دو حرکت بزند: یا قیمت محصولات خود را ثابت نگه دارد و با کاهش حاشیه سود فعلی مواجه شود یا قیمت آیفون را افزایش دهد.

حالا یکی از تحلیلگران وال استریت به نام برایان وایت، راهی برای حل این مشکل ارائه کرده است. وایت می گوید که اپل باید مدلی خاص به نام «ساخت آمریکا» را نیز به لیست محصولات خود بیافزاید. این مدل که بین ۱۰۰ الی ۲۰۰ دلار نسبت به سابق گران تر خواهد بود، می تواند بخشی از حاشیه سود از دست رفته اپل را بازگرداند.

این پیشنهاد شاید اندکی عجیب به نظر برسد اما وایت عقیده دارد که حداقل در برخی از ایالت های آمریکا، بازاری برای چنین محصولی به وجود خواهد آمد. گفتنی است ترامپ بارها تاکید ورزیده که تعرفه ۴۵ درصدی را برای مبادلات خارجی اعمال خواهد کرد و از این نظر، کمپانی هایی نظیر اپل را در مضیقه قرار داده.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟