آیفون پرفروش ترین موبایل رده بالای بازار هند در سال ۲۰۱۶

گرچه بازار کشور پهناور هند همچنان در تسخیر تلفن های هوشمند میان رده و ارزان قیمت است، اما آیفون های اپل نیز به تدریج در حال افزایش سهم نه چندان زیاد خود هستند. این شرکت در سال گذشته میلادی توانسته بیش از ۲.۵ میلیون آیفون را در شبهه قاره به فروش برساند.

در حالی بخش عمده این فروش را جدیدترین موبایل این شرکت، یعنی آیفون ۷ تشکیل می دهد که سهم اپل از بازار تلفن های هوشمند رده بالای هند (گران تر از ۴۵۰ دلار) با اندکی رشد به ۶۲ درصد رسیده است. این یعنی آیفون محبوب ترین محصول رده بالا در این بازار به حساب می آید.

توان پایین خریداران و قوانین سختگیرانه دولت هند برای عرضه محصولات خارجی، دو مانع اساسی بر سر راه اهالی کوپرتینو برای فروش هر چه بیشتر آیفون ها در یکی از پرجمعیت ترین کشورهای دنیا به حساب می آید.

برای حل مشکل اول ابتدا آیفون SE روانه بازار شد که چندان از طرف بازارهای پایین دستی با استقبال مواجه نشد، چرا که این محصول هنوز هم چندان ارزان قیمت نیست. تیم کوک و همکارانش پس از آن به فکر عرضه آیفون های بازیابی شده افتادند که با مخالفت سرسختانه مقامات هندی مواجه شد.

این شرکت برای حل مشکل دوم اقداماتی را برای راه اندازی سایت های تولید در ایالت حیدرآباد هند فراهم نمود، اما به نظر می رسد کار از آن چه مدیران تصور می کردند دشوارتر است.

در حال حاضر سامسونگ بازیگر اول بازار هند به حساب می آید و پس از آن نیز مجموعه برندهای مطرح چینی به کسب سود از این بازار مستعد می پردازند. جولان چینی ها در هند به حدی افزایش یافته که پس از مدت ها، در سه ماهه آخر ۲۰۱۶ هیچ موبایل ساز هندی در میان پنج برند محبوب تلفن هوشمند در این کشور قرار نگرفت.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟