تایید شد؛ گلکسی اس 8 به دستیار صوتی بیکسبی مجهز خواهد بود

در اواسط مهر ماه کمپانی سامسونگ از تصاحب یک استارتاپ هوش مصنوعی خبر داد که دستیار «سیری» را برای اپل خلق کرده بودند. مالکیت «Viv Labs» باعث شد بسیاری از افراد باور کنند که کره ایها گلکسی S8 را به یک دستیار صوتی هوشمندی مبتنی بر هوش مصنوعی مجهز می کنند.

پس از آن، نام های تجاری ثبت شده توسط غول تکنولوژی کره نشان داد که دستیار صوتی مذکور احتمالاً بیکسبی نام دارد. حال اخباری منتشر شده که مهر تأییدی بر استفاده سامسونگ از بیکسبی در پرچمدار آتی این شرکت است.

سرور ابری

سامسونگ در گزارش مالی سه ماهه چهارم سال 2016 از استراتژی خود برای رشد بیشتر در بازار تلفن های هوشمند سخن گفت و نرم افزارها و سرویس های مبتنی بر هوش مصنوعی را به عنوان عضوی جداناپذیر از این استراتژی مطرح کردند.

اما اگر تاکنون شکی در رابطه با به کارگیری دستیار صوتی هوشمند بیکسبی در گلکسی S8 وجود داشت، شغل جدید ارائه شده از طرف سامسونگ آن را از بین خواهد برد. در پروفایل لینکداین کمپانی کره ای، آگهی استخدام جدیدی با عنوان «مدیر برنامه ها» به چشم می خورد که مسئولیت آن «تلاش برای اجرا و توزیع دستیار صوتی هوشمند مبتنی بر هوش مصنوعی موجود در گلکسی S8» است.

گفتنی است انتظار می رود که سامسونگ به صورت تدریجی محصولات دیگر خود را نیز به دستیار صوتی هوشمندش مجهز کند.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟