گزارش مالی Q4 2016 مدیاتک: درآمد 2 میلیارد دلاری و کاهش شدید سود عملیاتی

کمپانی تایوانی مدیاتک که تخصص ویژه ای در ساخت چیپ های مجتمع موبایل دارد، اعلام کرد سود خالصش در سال ۲۰۱۶ به اندازه ۶.۷ درصد کاهش یافته و حاشیه سود آنها نیز به کمترین رقم طی سال های اخیر، یعنی ۳۵.۶ درصد رسیده است.

این شرکت در گزارش خود برای سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۶ به سود خالص ۱۶۴ میلیون دلاری اشاره کرده که ۳۴.۴ درصد نسبت به سه ماهه قبل کاهش داشته، اما در مقایسه با مدت مشابه سال قبل افزایش ۲۲.۹ درصدی را نشان می دهد.

سود هر سهم مدیاتک در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۶ به ۰.۱۰ دلار رسیده، در حالی که این رقم در سه ماهه سوم برابر با ۰.۱۵ دلار و در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۵ برابر با ۰.۰۹ دلار بوده است.

درآمد کل این کمپانی در سه ماهه چهارم برابر با ۲.۱۷۶ میلیارد دلار عنوان شده که نسبت به سه ماهه گذشته به اندازه ۱۲.۴ درصد کاهش یافته، اما در مقایسه با مدت مشابه سال قبل به میزان ۱۱.۳ درصد افزایش را نشان می دهد.

همچنین سود عملیاتی مدیاتک در همین بازه برابر با ۱۲۶ میلیون دلار بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته به میزان ۶.۲ درصد افزایش داشته است. لازم به ذکر است درآمد کل این کمپانی در سال ۲۰۱۶ با ثبت رکوردی جدید به مبلغ ۸.۷ میلیارد دلار رسیده که نسبت به سال گذشته رشد ۲۹.۲ درصدی را نشان می دهد.

با این حال به خاطر رقابت شدید با شرکت های بزرگی همچون سامسونگ، کوالکام و حتی هوآوی که چیپست های اختصاصی خود را عرضه می کند، سود عملیاتی این کمپانی در سال ۲۰۱۶ به اندازه ۱۰.۹ درصد کاهش یافت و به ۷۳۱ میلیون دلار رسید.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟