همه چیز درباره آیفون 13
ارزش مایکروسافت اکنون بیشتر از 500 میلیارد دلار است

ارزش مایکروسافت اکنون بیشتر از 500 میلیارد دلار است

جمعه گذشته گزارش مالی سه ماهه دوم سال مالی مایکروسافت منتشر شد و از رشد قابل توجه و عبور از پیش بینی های تحلیلگران حکایت داشت.

به همین سبب رویترز امروز خبر می دهد که ارزش بازاری کمپانی ساکن ردموند بعد از ۱۷ سال (از مارس ۲۰۰۰) از مرز ۵۰۰ میلیارد دلار عبور کرده است.

در حالی که مایکروسافت خبر از دستیابی به نرخ درآمد ۲۴.۱ میلیارد دلاری و سود خالص ۵.۲ میلیارد دلاری داده است، آمارهای وال استریت نشان می دهد ارزش هر سهم بزرگترین شرکت نرم افزاری دنیا با ۲.۱ درصد افزایش به مرز ۶۵.۶۴ دلار رسیده و در نتیجه کمپانی را به اندازه ۵۱۰.۳۷ میلیارد دلار ارزشمند کرده است.

گفتنی است هنگامی که «ساتیا نادلا» سکان هدایت شرکت بزرگ توسعه دهنده ویندوز را در فوریه ۲۰۱۴ بر عهده گرفت، هر سهم مایکروسافت تنها ۳۴ دلار و ارزش بازاری کل مجموعه ۳۱۵ میلیارد دلار بود.

حالا با گذشت سه سال به سادگی می توان دریافت که مایکروسافت تحت مدیریت کاربردی و بهینه نادلا در مسیر ترقی و پیشرفت قرار داشته و به اعتقاد تحلیلگران این روند با قدرت دنبال خواهد شد.

مایکروسافت در سال ۲۰۱۷ به روز رسانی جامع و بزرگی برای ویندوز ۱۰ تدارک دیده، دستیار صوتی کورتانا را به نرم افزارها و سخت افزارهای بیشتری اضافه خواهد کرد، کنسول جدیدی را به عضویت خانواده اکس باکس وان در می آورد و هزاران برنامه توسعه کوچک و بزرگ دیگری دارد که به دنبال شدن مسیر مورد بحث کمک شایانی می کند.

ناگفته نماند که با همه این تفاسیر مایکروسافت همچنان در رده سوم ارزشمندترین کمپانی های حوزه تکنولوژی، بعد از اپل و گوگل به ترتیب با ۶۴۲ و ۵۷۰ میلیارد دلار ارزش جای گرفته است.

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato