شبکه TD-LTE مبین نت در چهار شهر به بهره برداری رسید

شبکه TD-LTE مبین نت در چهار شهر به بهره برداری رسید

محمود واعظی در مراسم بهره برداری از مرکز داده و شبکه اینترنت پرسرعت ثابت نسل چهار (TD-LTE) مبین نت که به طور همزمان در ۴ شهر تهران، کرج، مشهد و کیش راه اندازی شد، اعلام کرد وزارت ارتباطات تمام تلاش خود را برای لغو انحصار موجود در حوزه اینترنت به کار بسته است.

وزیر ارتباطات با اشاره به اقدامات زیرساختی، رگولاتوری و ایجاد شبکه ملی اطلاعات اظهار داشت:

بازار ICT ایران در ابتدای دولت کنونی بالغ بر ۱۸ هزار میلیارد تومان بود، اما اکنون به ۴۰ هزار میلیارد تومان رسیده که تا پایان برنامه ششم توسعه باید به ۱۲۰ هزار میلیارد تومان افزایش یابد تا به سهم یک درصدی در بازار ICT جهانی برسیم.

وی با اشاره به اقدامات این وزارتخانه در راستای انحصارزدایی، اعلام کرد در حال حاضر موبایل نسل سوم و چهارم در اختیار تمام اپراتورها قرار دارد و بیش از ۷۵۰ شهر در کشور از اینترنت نسل ۳ و بیش از ۳۰۰ شهر از نسل چهارم بهره می گیرند.

واعظی خاطرنشان ساخت طبق زمان بندی ها، امروز چهار شهر به فناوری TD-LTE مجهز شدند و تا پایان سال نیز تعداد شهرهای مجهز به این فناوری به رقم ۱۱ خواهد رسید. همچنین در حال حاضر حدود ۱.۵ میلیون کاربر از شبکه نسل چهارم بهره می گیرند که تا پایان سال ۹۹ به ۵ میلیون نفر افزایش خواهد یافت.

وزیر ارتباطات همچنین با اشاره به کمرنگ بودن بحث دیتاسنتر در بخش خصوصی، اعلام کرد اگر تمام فعالیت های ما ابری شود، تحول جدیدی ایجاد خواهد شد، اما هنوز در این موضوع عقب هستیم.

گفتنیست شبکه TD-LTE شرکت مبین نت می تواند سرعت بین ۴ الی ۴۰ مگابیت بر ثانیه را به کاربران ارائه کند.

نظرات ۱۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato