احتمال بازداشت نایب رئیس سامسونگ دوباره قوت گرفت

احتمال بازداشت نایب رئیس سامسونگ دوباره قوت گرفت

احتمال بازداشت نایب رئیس سامسونگ دوباره قوت گرفت

تیم ویژه دادستانی کره جنوبی که پرونده فساد و رشوه خواری مربوط به «پارک گون-هه» رئیس جمهور خلع شده کره جنوبی و جانشین رئیس هیئت مدیره سامسونگ «لی جائه-یونگ» را در دست بررسی دارد، احتمالا در روزهای آتی درخواست دیگری را برای بازداشت این مدیر عالی رتبه سامسونگ مطرح خواهد کرد.

همانطور که پیش تر در خبرها خواندید، یکی از دادگاه های محلی کره جنوبی حدوده ده روز قبل اعلام کرد که نیازی به دستگیری آقای لی نیست ولی او تا زمان پایان یافتن پرونده نمی تواند از کشور خارج شود.

این خبر، آخرین اطلاعاتی بود که در رابطه با پرونده رسوایی خانم پارک (رئیس جمهوری کره جنوبی) که به اعلام جرم علیه وی منجر شد، به دست آمد.

محض اطلاع شما باید بگوییم «لی جائه یونگ» که هم اکنون سکان هدایت سامسونگ را بر عهده دارد، ظاهرا ۳۶ میلیون دلار را از شرکت های تابعه سامسونگ به دو موسسه ای تزریق کرده که توسط دوست صمیمی خانم پارک یعنی چوی-سون-سیل تاسیس شده بودند.

طبق گزارشات نیز آن پول با هدف جلب حمایت صندوق بازنشستگی کشور پرداخت شده بود که پیشتر از ادغام دو شرکت تابعه سامسونگ در سال ۲۰۱۵ حمایت کرده بود.

همانطور که گفته شد، دادگاه از صدور حکم بازداشت برای «لی» ممانعت نمود و استدلاش هم این بود که دلایل کافی و مناسب برای این کار را در اختیار ندارد و از طرف دیگر هیچ مدرکی دال بر آنکه مبلغ یاد شده با هدف نوعی داد و ستد دوجانبه پرداخت شده باشد، به دست نیامده.

بیانیه رسمی از سوی سامسونگ نیز نشان می داد پرداخت این پول به ادغام دو زیرمجموعه مورد بحث در سال ۲۰۱۵ ارتباطی نداشته و شرکت به خاطر فشارهای موجود، مجبور به پرداخت آن شده.

با این حال تیم دادرسی ویژه این پرونده مشغول جمع آوری شواهد بیشتر است. در همین رابطه هوانگ سونگ-سو یکی از مدیران اجرایی ارشد سامسونگ الکترونیکس برای بازجویی در مورد نقش این کمپانی در حمایت مالی از چونگ یو-را دختر چوی سون-سیل فرا خوانده شده است.

تیم تحقیقاتی معتقد است سامسونگ قصد داشته به چونگ که یک سوارکار حرفه ای است، رشوه بدهد و اسب گران قیمتی را برایش بخرد، تا در مقابل از طریق مادرش به مزایای اقتصادی و مالی دست یابد. مقامات دادستانی کره جنوبی تقریباً مطمئن هستند که با این اطلاعات جدید، مدارک کافی برای بازداشت و زندانی کردن «لی» را خواهند داشت.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل