دبی برای اطفای حریق از تکنولوژی نانو استفاده می کند

دبی برای اطفای حریق از تکنولوژی نانو استفاده می کند

درست در حالی که غم از دست دادن آتش نشانان حادثه پلاسکو هنوز هم بر قلب ایران سنگینی می کند و بسیاری نبود امکانات مناسب را علت نجات نیافتنشان می دانند، سرلشکر رشید ثانی المتروشی مدیر کل سازمان دفاع شهری دبی (به اختصار DCD) اخیرا در اظهار نظری اعلام داشته که این سازمان برای بهبود عملیات های اطفای حریق در دبی از تکنولوژی نانو استفاده خواهد کرد.

المتروشی اضافه کرده در سه ماهه نخست امسال، سیستم هایی که در چهارچوب برنامه دراز مدت DCD برای کاربرد تکنولوژی های نانو تهیه شده اند، بیش از پیش تقویت خواهند شد.

وی که در افتتاحیه نمایشگاه ایمنی حریق Intersec 2017 حضور یافته بود اظهار داشت تکنولوژی نانو نیاز به دستگاه های اطفای حریق عظیم الجثه را به میزان قابل توجهی پایین می آورد.

به گفته وی، با در نظر داشتن اینکه ژنراتورها و مدارهای الکتریکی در زمره اصلی ترین علل آتش سوزی در دبی به شمار می روند، استفاده از تکنولوژی نانو برای اطفای حریق مرتبا حامیان بیشتری پیدا می کند.

او همچنین خاطرنشان کرد:

دستگاه های بهره مند از این فناوری می توانند حداکثر ابعادی برابر با ۲ در ۲ سانتی متر داشته باشند و این یعنی آتش نشانان حتی به تنهایی هم می توانند به نبرد حریق بروند. ما در سه ماهه نخست امسال، بسیاری از طرح های خود برای استفاده از تکنولوژی نانو را تکمیل خواهیم کرد تا این پروژه با موفقیت انجام بگیرد.

طاهر حسن الطاهر رئیس بازرسی DCD نیز در حاشیه این نمایشگاه به خبرنگاران گفت: حدودا هفتاد درصد از حوادثی که در دبی رخ می دهند به خاطر اختلالات برق هستند.

نظرات ۲۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato