احتمال تغییر نام استادیوم آزادی به «همراه اول» [بروزرسانی]

احتمال تغییر نام استادیوم آزادی به «همراه اول» [بروزرسانی]

مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال، پس از جلسه ای که امروز صبح با وزیر ارتباطات برگزار کرد، طی سخنانی از احتمال تغییر نام استادیوم آزادی به «همراه اول» خبر داد.

وی در این رابطه گفت: «قرار است مانند ورزشگاه امارات آرسنال یا دیگر اقداماتی که در دنیا شده است، ساختمان فدراسیون فوتبال و چند باشگاه به همراه ورزشگاه آزادی به مدت ۱۰ تا ۱۵ سال برای توسعه در اختیار همراه اول قرار بگیرد و به نام همراه اول نام‌گذاری شود.»

هنوز از اعداد و ارقام این قرارداد خبری به بیرون درز نکرده است، اما بد نیست بدانید که موضوع تغییر نام استادیوم ها، چند سالی می شود که در سطح جهان پیاده سازی می شود.

برای مثال خط هوایی امارات، در سال ۲۰۰۴ با پرداخت رقمی معادل ۱۰۰ میلیون پوند، به مدت ۱۵ سال نام ورزشگاه خانگی آرسنال را به تصاحب خود درآورد و یا باشگاه منچستر سیتی طی قراردادی با خطوط هوایی اتحاد، به ازای ۱۵۰ میلیون پوند و به مدت ۱۰ سال، نام ورزشگاه خود را به اتحاد تغییر داد.

شایان ذکر است که ورزشگاه آزادی در سال ۱۳۵۰ افتتاح شده و با گنجایش ۷۸ هزار نفر، از معدود استادیوم های آبرومند و ملی ایران به شمار می رود.

بروزرسانی: پس از انتشار این خبر در رسانه های مختلف، رئیس فدراسیون فوتبال در صحبت های جدیدی، سخنان قبلی خود را تکذیب کرد و گفت:

«پیشنهاد من به وزیر محترم ارتباطات هنگام بازدید از سامانه‌های ۳۰۹۰ و ۹۰۹۰ این بود که همراه اول ساختمان‌های جدید فدراسیون و سازمان لیگ را در کنار کمپ تیم‌های ملی در آزادی بسازد و به مدت ۱۵ سال با نام خودش بهره‌برداری کند که این موضوع هم تنها با موافقت و کارشناسی وزارت ورزش میسر خواهد شد.»

نظرات ۲۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato