همه چیز درباره آیفون 13
«ماسایا ناکامورا» پدر Pac-Man درگذشت

«ماسایا ناکامورا» پدر Pac-Man درگذشت

«ماسایا ناکامورا»، یکی از پیشروان و خلاقان ژاپنی صنعت بازی های ویدیویی تاریخ که به عنوان پدر Pac-Man شناخته می شود، در سن ۹۱ سالگی درگذشت.

ناکامورا که در سال ۱۹۵۵ استودیو Namco (بخشی از شرکت Bandai Namco فعلی) را بنا کرد، کار خود را به عنوان مربی سوارکاری در یکی از ادارات کشور ژاپن آغاز نمود و در عرصه ای به پیشرو و پدر بازی نمادین صنعت آرکید جهان تبدیل شد.

باندای نامکو که در سال ۲۰۰۵ از ترکیب دو شرکت مختلف تاسیس شد، صبح امروز مرگ ناکامورا در هفته گذشته را تایید کرد.

بازی پک-من توسط ناکامورا خلق و به وسیله «تورو ایواتانی» یکی از مهندسان نامکو، و با الگوبرداری از یک اسلایس برداشته شده از یک پیتزا طراحی شد و در سال ۱۹۸۰ برای نخستین بار در اختیار عموم قرار گرفت.

در دوره ای که رقیب جدی و بزرگی وجود نداشت و Space Invaders تنها آرکید موفق بازار بود، آدمک دایره شکل زرد رنگ به شدت مورد استقبال مردم و گیمرهای سراسر جهان قرار گرفت.

به اعتقاد کتاب رکوردهای گینس پک-من تاکنون بیش از ۱۰ میلیارد بار بازی شده و به نوعی موفق ترین عنوان دستگاه های آرکید سکه ای در تاریخ است.

بازی پک-من در طول سالیان گذشته به یکی از نمادهای صنعت گیم جهان تبدیل شده و الگوی شمار بسیار زیادی از صنایع مختلف بوده است تا جایی که انواع و اقسام لباس ها و گجت های مختلف مبتنی بر آن در بازار یافت می شود.

گفتنی است نامکو درگذشت ناکامورای افسانه ای را تایید کرده، اما علت و دلیل مرگ را به دلیل احترام به خانواده او عنوان نکرده است.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato