اریک اشمیت: دولت ترامپ به اقدامات شرورانه خود ادامه خواهد داد

اریک اشمیت: دولت ترامپ به اقدامات شرورانه خود ادامه خواهد داد

رهبران سیلیکون ولی تا قبل از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نسبت به پیروزی ترامپ هشدار می دادند، اما پس از اعلام نتایج، سعی کردند روحیه خود را حفظ کرده و خوش بینی توأم با احتیاط را در پیش گیرند. حال پس از صدور اولین فرمان اجرایی رئیس جمهور ایالات متحده و احتمال امضای دومین حکم طی روزهای اخیر، اعتراضات در بین آنها بالا گرفته است.

در این میان «اریک اشمیت» رئیس هیئت مدیره آلفابت نیز به تازگی در نشست هفتگی کارکنان این کمپانی اعلام کرد دولت ترامپ به «این رویه شرورانه ادامه خواهد داد، همان طور که بر علیه مهاجرین اقدام نمود.» این جمله، ناخودآگاه شعار سازمانی گوگل را به ذهن می آورد: «شرور نباش!»

در این جلسه کارکنان گوگل از مدیران این شرکت خواستند تا موضع محکمی را در برابر این اقدام اتخاذ کنند. یکی از کارمندان ایرانی گوگل، دولت ترامپ را فاشیست خواند و از کمپانی متبوعش درخواست کرد نسبت به شرایط موجود واکنش نشان دهد.

اشمیت در این جلسه خطاب به حاضرین گفت:

دولت کنونی، رشد اقتصادی را به عنوان هدف اصلی خود عنوان کرده و برای دستیابی به آن، اقدامات شرورانه ای مانند ممنوعیت مهاجرت را تکرار خواهد کرد.

گفتنیست ساندار پیچای مدیرعامل گوگل که خودش نیز از اصالتی هندی دارد، در حمایت از کارکنانش اعلام کرد:

تأثیر نامطلوب مادی و معنوی این اقدام روی همکاران ما در گوگل بسیار ناراحت کننده است. ما همواره موضعی روشن در برابر موضوع مهاجرت داشته ایم و اکنون نیز همین روند را ادامه خواهیم داد.

در ادامه اعتراضات فوق، «سرگئی برین» بنیانگذار گوگل نیز در تجمع اعتراضی فرودگاه سن فرانسیسکو حضور یافت، و امروز نیز کارکنان این شرکت راه پیمایی اعتراضی را بر علیه تصمیمات دولت ترامپ برگذار کردند که با پشتیبانی رسمی کمپانی نیز همراه شد.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato