گزارش مالی نینتندو از سه ماه پایانی 2016؛ نگاه ها به کنسول بازی سوییچ

گزارش مالی نینتندو از سه ماه پایانی 2016؛ نگاه ها به کنسول بازی سوییچ

در حالی که نخستین ماه سال جدید میلادی را پشت سر گذاشته ایم، کمپانی نینتندو ساعاتی پیش گزارش عملکرد مالی خود از سه ماه پایانی سال ۲۰۱۶ (ابتدای اکتبر تا پایان دسامبر) را منتشر کرده است.

بر این اساس درآمد کلی ژاپنی ها نسبت به گزارش قبلی رشد پیدا کرده و از ۱.۳ میلیارد دلار به رقم ۱.۵ میلیارد دلار رسیده است؛ اما در مجموع در قیاس با سال گذشته ۲۲ درصد افت داشته.

دوره پیشین سود حاصل از فروش محصولات نینتندو به لطف عرضه بازی پوکمون گو به ۳۶۶ میلیون دلار رسیده بود، اما گزارش جدید از سوددهی ۵۶۹ میلیون دلاری حکایت دارد.

با این تفاوت که این بار پوکمون گو تاثیر چندانی نداشته، بلکه عرضه نسخه های جدیدی از همین عنوان برای کنسول دستی ۳DS و همینطور Super Mario Maker منفعت قابل توجهی را برای نینتندو رقم زده است.

به علاوه با وجود اینکه نخستین بازی موبایلی دنیای ماریو چندی پیش رسماً برای iOS منتشر شد، ژاپنی ها گزارش دقیقی از میزان فروش و درآمدزایی «ماریو ران» اعلام نکرده اند.

گفتنی است کنسول جدید و هیبریدی سوییچ سیزدهم اسفند ماه به صورت بین المللی روانه بازار خواهد شد و می توان از آن به عنوان بخت و امید اصلی نینتندو برای بازگشت به دوران اوج و درآمدزایی روزافزون و بیشتر یاد کرد.

کمپانی ساکن کیوتو پیش بینی کرده است که سوییچ تا پایان اسفند ماه بیش از ۲ میلیون واحد خواهد فروخت و همانطور که گزارش ها حکایت می کنند، تاکنون ۸۰ درصد از ظرفیت پیش بینی شده برای پیش خرید این کنسول، فروخته شده است.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato