ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

تیم کوک: اپل سالیانه 15 الی 20 کمپانی کوچک دیگر را خریداری می کند

زمانی که در جلسه ارائه عملکرد مالی از تیم کوک سؤالاتی در مورد احتمال بازگشت دوباره سرمایه های اپل به کشور آمریکا پرسیده شد او پاسخ داد که «صبر کنید تا ببینیم چه اتفاقی خواهد ...

حسام الدین جعفری
نوشته شده توسط حسام الدین جعفری | ۱۳ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۹:۴۵

زمانی که در جلسه ارائه عملکرد مالی از تیم کوک سؤالاتی در مورد احتمال بازگشت دوباره سرمایه های اپل به کشور آمریکا پرسیده شد او پاسخ داد که «صبر کنید تا ببینیم چه اتفاقی خواهد افتاد.» علاوه بر پاسخ مبهم کوک، هنوز مشخص نیست که چطور و چه موقع اصلاحات مالیاتی که ترامپ وعده داده اجرایی خواهند گرفت.

کوک در ادامه صحبت هایش گفت در گذشته به دست گرفتن مالکیت شرکت های دیگر همیشه یکی از روش های تجارت این کمپانی بوده و این رویه در آینده نیز ادامه خواهد یافت.

مدیر عامل اپل در توضیح استراتژی های خود به اختصار گفت «ما همیشه به دنبال خرید دیگر کمپانی ها بوده ایم و اپل در 4 سال گذشته، سالیانه بین 15 تا 20 شرکت را به تملک خود در آورده است.»

گفتنی است کوپرتینویی ها در سال 2016 مالکیت کمپانی هوش مصنوعی Turi و Tuplejump و پلتفرم جهانی سرویس موسیقی Omnifone را کسب کرده است. همچنین اپل اقدام به سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری در شرکت حمل و نقل عمومی چینی Didi Chuxing کرده و علاوه بر آن یک میلیارد دلار دیگر را در SoftBank Vision Fund سرمایه گذاری کرده است.

همانطور که صبح امروز در دیجیاتو خواندید اپل در فصل پایانی 2016 موفق به ثبت رکورد فروش 78 میلیون اسمارت فون و کسب درآمد 78.4 میلیارد دلاری شد. این شرکت در حال حاضر 246.1 میلیارد دلار سرمایه در گردش دارد که 94 درصد آن در خارج از مرزهای آمریکا است. رقم های مذکور در پنج سال پیش 81 میلیارد دلار بوده که تقریباً دو سوم آن خارج از کشور سرمایه گذاری شده بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی