ثبت نام نخستین جشنواره نوآورانه فین تک آغاز شد

ثبت نام نخستین جشنواره نوآورانه فین تک آغاز شد

نخستین جشنواره و دومین رویداد نوآورانه فین تک با نام fintechfest با هدف حمایت و تجاری سازی ایده‌های نو، حل مسائل جدید و معرفی استارتاپ های حوزه بانکداری، پرداخت الکترونیکی و بورس در دانشگاه خاتم برگزار می‌شود.

مصطفی نقی پور فر، مدیر ارشد مرکز نوآوری و فناوری فناپ اظهار داشت «فین تک» یا «فایننشال تکنولوژی» (Financial Technology) به عنوان یکی از فناوری های نوظهور، طی سال های اخیر رشد فوق العاده ای را تجربه کرده و همان طور که از نامش مشخص است، با بهره گیری از تکنولوژی به تسهیل خدمات مالی می پردازد.

وی ادامه داد این جشنواره در سه بخش استارتاپ وان، هک وان و نمایشگاه برگزار خواهد شد. در این رویداد، فرصتی سه روزه در اختیار علاقه مندان و فعالان این عرصه قرار می گیرد تا ایده های خود را مطرح کرده و در صورت کسب موفقیت، حمایت های لازم را برای اجرایی ساختن آنها دریافت دارند.

به گفته مدیر ارشد فناپ، در بخش استارتاپ وان، شرکت کنندگان با تشکیل تیم هایی ۴ الی ۶ نفره و کسب راهنمایی از مربیان، محصولی را تولید کرده و در روز پایانی در اختیار تیم داوری قرار می دهند.

نقی پور فر اضافه کرد در بخش هک وان، صورت مسئله ای مشخص در حوزه فناوری های مالی مطرح شده و شرکت کنندگان باید در فرصتی یک روزه، راه حل خود را ارائه دهند. برنده این بخش، فردیست که در کوتاه ترین زمان، بهترین راه حل را ارائه دهد.

گفتنیست در بخش نمایشگاهی این رویداد نیز استارتاپ های فین تک و حامیان رویداد می توانند محصولات و خدمات خود را به شرکت کنندگان معرفی نمایند.

مدیر ارشد مرکز نوآوری و فناوری فناپ، هدف اصلی برگزاری این رویداد را ترویج فرهنگ‌ کار تیمی، ایده‌ پردازی، کارآفرینی و نوآوری درصنعت بانکی کشور دانست و گفت کارکنان بانک ها، شرکت های فناوری اطلاعات، بیمه، بورس و دانشجویان از مخاطبان مهم این رویداد محسوب می شوند. وی افزود:

در طی برگزاری استارتاپ وان، کارگاه های آموزشی در حوزه های فنی و کسب و کاری رویداد برگزار می‌ شود و پس از آن، شرکت کنندگان با دریافت انواع APIهای بانکی، محصول اولیه خود را توسعه و در روز پایانی به داوران ارائه می‌دهند.

نقی پور فر همچنین نوآوری، مشخص بودن مشتریان و بازار هدف، قابلیت پیاده سازی، و توانمندی تیم مجری طرح را از مهم ترین پارامترهای مؤثر در ارزیابی و داوری ایده ها عنوان کرد.

لازم به ذکر است شرکت کنندگان در صورت کسب موفقیت، علاوه بر دریافت جایزه نقدی که مقدار آن طی هفته های آینده اعلام می شود، می‌توانند از حمایت‌های تخصصی و مالی برای تجاری‌ سازی ایده‌ های خود استفاده کنند. در واقع فین تک صرفاً یک مسابقه برنامه نویسی نیست و ایده های ناب و تیم های توانمند تا مرحله ورود به بازار، حمایت خواهند شد.

دومین رویداد نوآورانه فین تک به مدت سه روز از ۱۸ الی ۲۰ اسفند ماه در محل دانشگاه خاتم برگزار می شود و علاقه مندان می توانند تا روز پنج شنبه پنجم اسفند ماه از طریق پایگاه اینترنتی رسمی این رویداد ثبت نام کنند.

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato