سامسونگ و اپل در سال 2016 حدود 62 میلیارد دلار صرف تامین چیپست کرده اند

سامسونگ و اپل سال ها است که به عنوان بزرگترین تولیدکنندگان محصولات کامپیوتری در دنیا شناخته می شوند و تردیدی نیست که سهم بزرگی در بازار بین المللی چیپست های نیمه هادی داشته باشند.

بر اساس آمار رسمی منتشر شده از سوی موسسه تحقیقاتی گارتنر، این دو غول تجاری طی سال گذشته میلادی مجموعاً ۶۱.۷ میلیارد دلار هزینه صرف خرید چیپست کرده اند؛ به عبارت دیگر ۱۸.۲ درصد از تمام نیمه هادی های دنیا در سال ۲۰۱۶ را خریداری نموده اند.

این ششمین سال پیاپی است که اپل و سامسونگ در صدر لیست خریداری SoC قرار گرفته اند و رقم مصرفی آنها حدود ۴۰۰ میلیون دلار بیشتر از سال ۲۰۱۵ بوده است.

«ماساتسونه یاماجی» یکی از تحلیلگران ارشد بر این باور است «سامسونگ و اپل به تلاش خود برای رشد در صنایع تکنولوژی و رقابت مالی در بازار چیپست ها ادامه خواهند داد، اما طبق پیش بینی ها تاثیرگذاری آنها در آینده با افول روبرو می شود».

رده بندی ۱۰ خریدار بزرگ چیپست در جهان، چهار کمپانی از ایالات متحده، سه شرکت چینی، دو کمپانی کره ای و یک ژاپنی را شامل می گردد.

در سال ۲۰۱۶ مجموعه شرکت های «سیسکو» از حضور در جمع این لیست باز مانده و کارخانجات چینی BBK (مالک اوپو، Vivo و وان پلاس) جایگزین شده است.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟