ساختار مدیریتی و کسب و کار سامسونگ دستخوش تحولات بنیادی می شود

ساختار مدیریتی و کسب و کار سامسونگ دستخوش تحولات بنیادی می شود

به دنبال رسوایی سیاسی اخیر کره جنوبی که به استیضاح «پارک گون هه» رئیس جمهور این کشور انجامید و پای مقامات ارشد گروه تجاری سامسونگ را نیز به دادگاه باز کرد، امروز این کمپانی اعلام نمود پس از پایان تحقیقات، دو تغییر عمده را در کسب و کار خود ایجاد خواهد کرد.

در اولین اقدام، سامسونگ از بزرگ ترین لابی تجاری کره جنوبی موسوم به «مجمع صنایع کره» (Federation of Korean Industries) یا FKI کناره گیری می کند. FKI نقش قابل توجهی را در رسوایی اخیر این کشور داشته و به واسطه گری بین اعضا و دفتر ریاست جمهوری متهم شده است.

البته این اقدام سامسونگ غیرمنتظره نبود، چون «لی» اواخر سال ۲۰۱۶ اعلام کرد سامسونگ از این مجمع کناره گیری خواهد کرد. در حال حاضر فقط بخش سامسونگ الکترونیکس به صورت رسمی از FKI بیرون آمده، اما به زودی تمامی بخش های گروه سامسونگ نیز اقدامی مشابه را انجام می دهند.

غول تکنولوژی کره جنوبی همچنین اظهار داشت پس از پایان بازرسی مقامات دولتی در مورد نقش این کمپانی در فساد دولتی، دفتر راهبردهای سازمانی خود را منحل خواهد نمود. این دفتر یکی از نهادهای غیررسمی سامسونگ به شمار می رود که تصمیمات استراتژیک برای کنترل مجموعه از طریق آن اتخاذ می گردد.

دفتر راهبردهای سازمانی سامسونگ بالغ بر ۲۰۰ عضو دارد که مستقیماً از طرف خانواده «لی» و از مقامات رده بالای بخش های مختلف زیرمجموعه های این کمپانی انتخاب شده اند و نقش مهمی در پیشبرد کسب و کار آنها داشته اند.

گفتنیست سامسونگ هنوز اعلام نکرده که با نهایی شدن این تحولات، چه رویکردی را برای اجرای فعالیت های روزمره در پیش خواهد گرفت، اما به نظر نمی رسد در کوتاه مدت شاهد تغییرات خاصی باشیم. سامسونگ به تازگی بهترین فصل مالی خود را طی سه سال گذشته پشت سر نهاده و با توجه به اخبار موجود، موبایل پرچمدار بعدی آنها یعنی گلکسی S8 نیز می تواند موفقیت گسترده ای را در سال ۲۰۱۷ برای این شرکت کره ای به ارمغان بیاورد.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato