توسعه پهپادی غول پیکر و مسابقه ای با سرعت 159 کیلومتر بر ساعت [تماشا کنید]

تصور کنید اگر مسابقات اتومبیلرانی با خودروهای کوچک برگزار می شد چقدر از جذابیت آن کاسته می شد اما گروهی با عنوان «Freedom Drone Sports» نظری مشابه در مورد مسابقات پهپادها دارند و به عقیده آنها، درون ها هرچه بزرگتر باشند، جذاب تر نیز هستند. بدین ترتیب یک کمپانی استرالیایی در حال توسعه پهپادی «بزرگ» است که به نظر می رسد در نوع جدیدی از مسابقات با نام Freedom Class حضور داشته باشد.

این کمپانی با سرپرستی کریس بالارد از نسخه آزمایشی «Freedom Class Race V1.0» رونمایی کرده که با طول ۱۲۰ سانتیمتر، وزنی برابر با ۳۰ کیلوگرم دارد. پهپاد مذکور در پروازهای آزمایشی خود موفق شد به سرعت ۱۵۹ کیلومتر بر ساعت برسد.

در همین راستا لئونارد هال، مدیر ارشد فناوری کمپانی استرالیایی، ادعا کرده است که با بهبود ایرودینامیک و استفاده از موتورهای با دور بالاتر در نسخه بعدی می توانند از سرعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت نیز تجاوز کنند.

علی رغم اینکه مسابقات درون های غول پیکر می تواند از جنبه بصری جالب توجه باشند، اما پرواز آنها کم سر و صدا نیز نخواهد بود. بر اساس گزارش ها نسخه آزمایشی مورد اشاره «صدای غرشی در حد جت جنگی و ماشین مسابقه ای تولید می کند.»

هال در مورد «Freedom Class Race V1.0» گفت «از دید یک ناظر صدای آن فوق العاده خواهد بود و پهپاد به راحتی از صدها متر دورتر دیده و شنیده خواهد شد.»

کمپانی استرالیایی هم اکنون در تلاش برای کسب بودجه مورد نیاز جهت توسعه نسخه دوم این پهپاد است.

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟