گزارش NPD از ماه ژانویه؛ صدرنشینی پلی استیشن 4 و افزایش فروش اکس باکس وان

همین ماه های ابتدایی ۲۰۱۷ نشان می دهند که ژاپنی ها برای امسال برنامه های زیادی داشته و مهمترین رقیب آن ها حالا گذشته خودشان است؛ آن ها می خواهند تا موفقیت های پلی استیشن ۴ از پلی استیشن ۲ هم پیشی بگیرند. همانگونه که احتمالا می دانید طی هفته های پیش شاهد عناوین خوبی همانند Nioh ،Gravity Rush 2 یا Yakuza 0 بودیم و دارندگان این دستگاه تا روزهای آتی می توانند Horizon Zero Dawn و Nier Automata را انجام دهند.

حالا با توجه به گزارشات NPD از ماه ژانویه، این بازی ها هم نتوانسته اند به پلی استیشن ۴ کمک شایانی کنند. اطلاعات به دست آمده نشان می دهد که دیوایس ژاپنی ها با وجود کسب رتبه نخست بین کنسول ها، فروشش نسبت به ژانویه ۲۰۱۶ افت داشت. آن سوی میدان هم مایکروسافت را داریم که با توجه به گفته های آن ها، سی روز گذشته بهترین ژانویه اکس باکس وان از ابتدای عرضه بوده و تنها کنسول آن ها رنگ افزایش فروش را نسبت به ژانویه ۲۰۱۶ دیده است.

جدا از گرویتی راش ۲ و یاکوزا ۰، طی ماه گذشته شاهد عرضه رزیدنت اویل ۷ بودیم که گزارشات نشان می دهند این ساخته معروف کپکام بیشترین فروشش را توانسته روی پلی استیشن ۴ تجربه کند. همچنین ساعاتی پیش ژاپنی ها اعلام کردند که تاکنون سه میلیون نسخه از رزیدنت اویل ۷ برای خرده فروشی ها فرستاده شده است. همچنان اطلاعات کاملی از گزارشات NPD نیامده و باید تا هفته بعد دست نگه داریم.

اما با استناد به حرف های سونی، پلی استیشن ۴ نه تنها بیشترین فروش را بین کنسول ها داشته داشته بلکه ۵ تا از پرفروش ترین بازی های ویدیویی ماه ژانویه از این کنسول بوده است. بد نیست بدانید جزییاتی هم از تعداد دستگاه های فروخته شده کنسول ها به دست رسیده که با توجه به آن ها، پلی استیشن ۴ نزدیک به ۲۱۰.۰۰۰ و اکس باکس وان تقریبا ۱۶۰.۰۰۰ توانسته اند بفروشند.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟