دیجیاتو خبرنگار استخدام می‌کند

قرارداد مشترک پانچ و ایدرو؛ گیربکس بلژیکی برای خودروهای چینی و ایرانی

در طی مراسم کلنگ زنی در استان زنجان، قرار داد شرکت پانچ بلژیک به عنوان تولید کننده جعبه دنده های خودکار از نوع CVT به صورت رسمی رسانه ای شد.

به همین منظور قرار است خط تولید این جعبه دنده در استان زنجان راه اندازی شود و به تولید جعبه دنده خودکار مورد نیاز خودروهای ملی همچون ساینا و دنا بپردازد.

این همکاری که به صورت همکاری مشترک یا همان جوینت ونچر با 80 درصد سرمایه گذاری از سمت شرکت بلژیکی و سازمان ایدرو هم سهمی 20 درصدی از این قضیه خواهند داشت.

شماری از شرکت های طرف قرارداد و مشتریان عمدتا چینی برند پانچ

شرکت پانج امروزه بیش از یک میلیون جعبه دنده خودکار تولید می کند و همکاری تنگاتنگی با خودروسازان چینی دارد. در وهله اول قرار است خودروی ساینا سایپا به جعبه دنده این شرکت مجهز و در بازار عرضه شود.

جعبه دنده های مورد نیاز به صورت وارداتی خواهند بود و پس از آن تولید شرکت تازه تاسیس با ظرفیت 150 هزار دستگاه شروع و در طی 3 سال به بیش از 500 هزار دستگاه افزایش خواهد یافت.

شرکت پانچ هم اعلام کرده است که از لحاظ اقتصادی واردات قطعات جعبه دنده خودکار به صرفه نیست و به دنبال تولید قطعات این جعبه دنده تا میزان 60 درصد در ایران است.

گفتنی است که پانچ با بیش از 40 سال سابقه در زمینه تولید گیربکس، هم اکنون دو مدل جعبه دنده CVT و یک نمونه گیربکس دوبل کلاچ را در سبد محصولات خود دارد که همگی در زمره نمونه های ارزان قیمت هستند و یارای تحمل توان و گشتاور بالای موتورهای قدرتمند را ندارند، از همین رو عمده مشتریان پانچ را در حال حاضر خودروسازان چینی تشکیل می دهند ولی به زودی قرار است گستره این مشتریان بی پول و قدرت به ساینا و دنا و سایر خودروهای وطنی نیز کشیده شود.

تور کیش

مطالب مرتبط

همکاری هیوندای با سایپا برای تولید گیربکس های اتوماتیک 6 سرعته

گروه خودروسازی سایپا برای تولید گیربکس های اتوماتیک با شرکت هیوندای پاور تک قرارداد امضا کرد. البته پیشینه این قرارداد به سال ۹۵ باز می گردد.در آن زمان شرکت مگاموتور که یکی از زیرمجموعه‌های سایپا به حساب می‌آید مذاکرات خود با هیوندای پاورتک را آغاز کرده بود. گروه سایپا قرار است بر اساس این قرارداد... ادامه مطلب

کمبود گیربکس بلای جان کوییک اتوماتیک، ساینا اتوماتیک و دنا اتوماتیک شد

گیربکس اتوماتیک سال هاست که به پاشنه آشیل صنعت خودروسازی ایران مبدل شده است. خودروسازان ایرانی با توجه به افزایش شدید ترافیک و ازدحام کلان شهرها به خوبی از تمایل مشتریان نسبت به خرید خودروهای اتوماتیک آگاهند اما طی سال های اخیر نتوانسته اند تا با بومی سازی تکنولوژی مربوط به تولید گیربکس اتوماتیک خود... ادامه مطلب

مروری بر سیستم های انتقال قدرت امروزی؛ آیا گیربکس هایی که دنده های بیشتری دارند واقعا بهتر هستند؟

گیربکس یا جعبه دنده یکی از اصلی ترین اجزای هر خودرو است که نقشی اساسی در شتابگیری، سرعت، راحتی و میزان مصرف سوخت دارد. این بخش مهم برای انتقال نیروی تولیدی موتور به چرخ ها از مجموعه ای از چرخ دنده های مختلف تشکیل شده است. در گذشته گیربکس خودروها معمولا چهار یا پنج دنده بودند،... ادامه مطلب

آیا وجود پدال های پشت فرمان و استفاده از آنها ضروری است؟

در گذشته نه چندان دور راننده برای تعویض دنده باید از کلاچ و اهرم تعبیه شده در کنار فرمان یا کنسول میانی استفاده می کرد، اما با ظهور گیربکس های خودکار و نیمه خودکار پیشرفته خودروسازان راه های آسان تر و لذت بخش تری برای این کار ابداع کردند.پدال های تعویض دنده در پشت فرمان... ادامه مطلب

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x