شرکت NEC مانیتور خمیده EX341R را برای مصارف سازمانی معرفی کرد

شرکت NEC مانیتور خمیده EX341R را برای مصارف سازمانی معرفی کرد

بدنه یا بهتر بگوییم نمایشگرهای خمیده مدتی است که به بخشی از طراحی کلی تلفن های همراه بدل شده اند و با در نظر داشتن استقبال خوبی که کاربران از این سبک طراحی به عمل آورده اند، شرکت های تولید کننده مدتی است که مانیتورها را هم با پیروی از آن می سازند.

البته نمایشگرهای خمیده عموما برای گیمرها عرضه می شوند اما چندی است که کاربران حرفه ای برای انجام اموری غیر از گیم نیز به این گروه از مانیتورها روی آورده اند. در میان انبوه شرکت های تولید کننده نمایشگر، NEC از جمله نام های قدیمی در سرزمین ژاپن به شمار می رود که به تولید این گروه از محصولات روی آورده است.

محصول تازه معرفی شده این کمپانی EX341R نام دارد که در اصل نوعی نمایشگر ۳۴ اینچی با خمیدگی ۱۸۸۰R است. رزلوشن این نمایشگر برابر با ۳۴۴۰ در ۱۴۴۰ پیکسل عنوان شده و نرخ رفرش یا تازه شدن آن ۶۰ هرتز است.

زمان مورد نیاز این مانیتور برای پاسخ دهی به فرامین ۵ هزارم ثانیه عنوان شده و درگاه هایی نظیر DisplayPort، HDMI 2.0 و  HDMI 1.4 برایش در نظر گرفته شده. گفتنی است که شرکت سازنده همچنین هابی متشکل از چهار پورت USB 3.0 و دو پورت USB-B را نیز برای این دستگاه در نظر گرفته است.

NEC اعلام کرده که مانیتور خمیده اش با نرم افزار SpectraViewII نیز کار می کند که در واقع رنگ ها را با دقت و یکپارچگی بالاتری به تصویر می کشد.

در پایان باید اضافه کنیم که دو نسخه مختلف از این نمایشگر به نام های  EX341R-BK و  EX341R-SV-BK ساخته شده که همراه با نرم افزار یاد شده قیمتی برابر با ۱۱۴۹ دلار دارند و خود مانیتور نیز به تنهایی ۹۹۹ دلار قیمت گذاری شده.

اگر از بخش کناری به این نمایشگر نگاه کنید تایید می کنید که به خاطر سبک خاص طراحی اش بیشتر برای استفاده در سازمان ها و ادارات مناسب است، با این همه کمتر پیش می آید که شرکت ها برای استفاده کارکنان خود این نوع از مانیتورها را خریداری نمایند.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato