دومین همایش طراحان ایران سوم اسفند برگزار می شود

دومین همایش کمپین #من_طراحم سوم اسفندماه از ساعت ۱۶ الی ۲۱ در سالن همایش‌های برج میلاد تهران با حضور طراحانی که این کمپین را امضا کرده‌اند برگزار خواهد شد. کمپین «من یک طراحم» سال گذشته با هدف مطرح ساختن دغدغه‌های شغلی طراحان توسط مرکز طراحی اسپیرال پایه‌گذاری شد و تا کنون توانسته امضا و حمایت بیش از ۵.۸۰۰ طراح را در زمینه‌های مختلف از جمله طراحی گرافیک، طراحی وب، معماری، طراحی صنعتی، انیمیشن و... جلب نماید. حالا دومین همایش این کمپین توسط خانه شهریاران جوان، موسسه پیشرو و مرکز طراحی اسپیرال برگزار می‌شود.

هدف از برگزاری این رویداد فرهنگی به اشتراک گذاری تجربیات پیشکسوتان طراحی و طراحان جوان موفق در کنار هم خواهد بود. به عقیده برگزارکنندگان این رویداد بخشی از مشکلات، دغدغه‌ها و چالش های شغلی طراحان ناشی از شیوه عملکرد خود طراحان است و بخشی نیز به فرهنگ عمومی کارفرمایان بازمی‌گردد. این رویداد در نظر دارد قدمی در رفع این مشکلات از طریق به اشتراک‌گذاری تجربیات و در قالب رویدادهای فرهنگی بردارد.

در این برنامه از پیشکسوتان رشته‌های مختلف طراحی دعوت شده است. دکتر ایرج اعتصام (پیشکسوت معماری ایران، طراح و معمار پارک ملت تهران، دکترای معماری از دانشگاه فلورانس، چهره ماندگار و عضو انجمن مفاخر معماری ایران)، استاد بهرام کلهرنیا (پیشکسوت طراحی گرافیک، داور ادوار مختلف جشنواره تجسمی فجر، مدرس رشته های طراحی گرافیک و هنر، دبیر و عضو هیئت مدیره انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران) و دکتر عباس افتخاری (پیشکسوت طراحی صنعتی، عضو هیئت علمی دانشگاه هنر، عضو اتحادیه صنایع هوا فضایی ایران، طراح و سازنده پروژه های صنایع دفاعی و نظامی ایران) از میهمانان ویژه این رویداد هستند که در پنلی به گفتگو با آرش برهمند (مجری برنامه، سردبیر مجله پیوست) خواهند پرداخت.

در کنار حضور و همراهی این پیشکسوتان، ارائه‌های ۱۵ دقیقه‌ای از طراحان جوان موفق نیز در نظر گرفته شده است. در این بخش مسلم ابراهیمی (طراح فونت)، مصطفی آروند (طراح صنعتی)، سعید باباوند (طراح گرافیک)، امیرحسین دلبری (طراح جواهرات)، رزیتا فتاحی (معمار و طراح شهری) و آرین مقبلی (طراح رابط کاربری وب و موبایل) به ارائه تجربیات خاص و موفق خود در زمینه دغدغه‌های شغلی و حرفه‌ای طراحان می‌پردازند.

انتظار می‌رود این رویداد با حضور هزار نفر از طراحان رشته‌های مختلف برگزار شود و بدین ترتیب بزرگترین گردهمایی طراحان ایران زیر یک سقف شکل خواهد گرفت.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟