مرد فرانسوی با شکایتی ۴۵ میلیون یورویی، اوبر را مقصر پایان زندگی مشترکش می داند

مرد فرانسوی با شکایتی ۴۵ میلیون یورویی، اوبر را مقصر پایان زندگی مشترکش می داند

مسائل و نگرانی های امنیتی مربوط به سرویس اوبر مدت زمان کمی است که در محافل رسانه ای مورد توجه قرار گرفته و اخیراً در یک طلاق بسیار گران قیمت، انگشت اتهام به سوی آنها گرفته شده است.

بر اساس گزارشی که روزنامه Le Figaro به چاپ رسانده، یک تاجر فرانسوی به دلیل بر هم خوردن ازدواجش، غرامتی ۴۵ میلیون یورویی را از شرکت اوبر درخواست کرده است.

بر اساس ادعای این مرد، نرم افزار اوبر اعلانیه ای را برای تلفن همراه همسرش ارسال کرده که او را از مکان سوار شدن، مقصد و زمان سفرش آگاه کرده است. تاجر فرانسوی مدعی است که یک مرتبه از موبایل همسرش وارد اکانت اوبر خود شده و پس از آن نیز از حساب کاربری خود خارج شده است، بنابراین نباید اعلانیه ای برای همسرش ارسال می شد.

اطلاعات مذکور سبب شده که همسر تاجر نسبت به او مشکوک شده و همین عامل سبب بر هم خوردن ازدواج آنها شده است.

روزنامه Le Figaro احتمال می دهد که مشکل مورد اشاره به دلیل استفاده از نسخه iOS قدیمی رخ داده و هنوز مشخص نیست که آیا ۴۰ میلیون کاربر دیگر اوبر نیز تحت تأثیر این مشکل نرم افزاری قرار خواهند گرفت یا خیر.

گفتنی است این اولین بار نیست که اوبر با اتهام هایی درباره مشکلات نرم افزارش مواجه می شود. پیش از این در دسامبر ۲۰۱۶ یکی از کارمندان پیشین شرکت مورد بحث به قابلیتی مخفی اشاره کرد که توسط کارکنان آن برای ردیابی کاربران اوبر و حتی شخصیت های سیاسی و هنرمندان استفاده می شود.

ویجیاتو

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato