وضعیت HTC در سه ماهه چهارم 2016: کاهش زیاندهی و افت درآمد

کمپانی HTC نیز همچون بسیاری از شرکت های دیگر، دوست دارد در سال ۲۰۱۷ ورق برگردد و اوضاعی بهتر از سال قبل را تجربه کند. این شرکت تایوانی به تازگی گزارش مالی سه ماهه پایانی سال مالی خود را منتشر کرده و همان طور که انتظار می رفت، به سختی می توان نکته مثبتی را در آن یافت.

در مجموع درآمد اچ تی سی در سه ماهه پایانی سال مالی ۲۰۱۶ بربار با ۷۲۰.۷ میلیون دلار اعلام شده، که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهش چشمگیر ۱۳ درصدی را نشان می دهد. با این سطح درآمد، قطعاً نمی توان انتظار سوددهی را از آنها داشت.

واقعیت هم چیزی جز این نیست و گزارش مالی HTC ضرر ۱۱۶.۸ میلیون دلاری را نشان می دهد، که البته در مقایسه با ۱۳۳.۱ میلیون دلار زیان در مدت مشابه سال ۲۰۱۵ اندکی کاهش یافته. کارشناسان معتقدند تقلیل ۳۴ درصدی هزینه های عملیاتی از سوی کمپانی تایوانی، دلیل اصلی بهبود جزئی اوضاع آنهاست.

البته اچ تی سی تلاش کرده تا نیمه پر لیوان را ببیند و به همین دلیل از «فروش خوب» در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۶ گزارش می دهد، ضمن اینکه درآمد آنها نسبت به فصل گذشته اندکی افزایش داشته. آنها همچنین از توسعه کسب و کار واقعیت مجازی بر پایه هدست Vive و راه اندازی نخستین مرکز اختصاصی VR در تایوان خبر دادند.

گفتنیست HTC چندی پیش دو موبایل از خانواده جدید U را معرفی کرد که هنوز به دست خریداران نرسیده اند. مدل HTC U Ultra اوایل ماه مارس عرضه می شود، و مدل U Play هنوز به مرحله پیش فروش نیز نرسیده. باید دید آیا این کمپانی با عرضه شش یا هفت تلفن همراه جدید در سال جاری میلادی می تواند اوضاع را بهبود بخشد یا خیر.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟