یاهو به کاربران خود می گوید هکرها احتمالا بدون داشتن پسوورد وارد حساب ها شده اند

یاهو به کاربران خود می گوید هکرها احتمالا بدون داشتن پسوورد وارد حساب ها شده اند

یاهو به برخی از کاربران خود گفته که هکرها توانسته اند بدون داشتن اطلاعات حساب و رمز ورود، و با استفاده از کوکی های ساختگی، وارد حساب های کاربری شان شوند و اطلاعات شان را مشاهده کنند.

این گزارش ابتدا در ماه سپتامبر سال گذشته میلادی اعلام شد و یاهو نیز رسما به آن اعتراف کرد. آمار منتشر شده نشان می داد که هک یاهو، بزرگ ترین هک تاریخ از لحاظ تعداد افرادی که تحت تاثیر قرار گرفته اند بوده.

یاهو حالا می گوید که برخی از هک های اخیر، با هک اعلام شده در ماه سپتامبر در ارتباط بوده و احتمالا توسط همان اشخاص انجام شده است. نامشخص است که برخی کاربران چرا حالا متوجه این موضوع می شوند، ماه ها پس از آنکه یاهو هک شدن سرویس خود را افشا ساخت.

کوکی ها از این جهت مورد استفاده قرار می گیرند که اطلاعات شخصی را در مرورگر شخص ذخیره کنند. به همین خاطر، لازم نیست هر بار وارد سایتی می شوید، رمز را دوباره وارد کنید و به صورت پیش فرض در اختیارتان قرار می گیرد.

در ماه سپتامبر، یاهو اعلام کرد اشخاص ثالثی که در این هک دست داشتند، الگوریتم ساخت کوکی های یاهو را یاد گرفته اند. حالا اعلام شده که با استفاده از این کوکی های ساختگی، هکرها توانسته اند وارد حساب کاربران شوند.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato