برای دهمین سال متوالی، اپل عنوان «تحسین شده ترین کمپانی دنیا» را از آن خود کرد

شرکت اپل توانست برای دهمین سال متوالی مقام نخست «تحسین شده ترین کمپانی دنیا» را از آن خود کند. کسب این افتخار در نتیجه یک نظر سنجی میان بیش از ۳۸۰۰ نفر از متخصصین، مدیران و تحلیلگران حوزه صنعت و کسب و کار به دست آمده است.

در جایگاه های بعدی کمپانی هایی چون آمازون، استارباکز، Berkshire Hathaway و دیزنی قرار گرفته اند. ضمن این که نام فیسبوک و مایکروسافت نیز در میان ده رتبه برتر به چشم می خورد.

علاوه بر این ها، اپل امسال نیز همچون چند سال قبل با سرمایه ای در حدود ۷۰۰ میلیارد دلار، جایگاه ارزشمندترین شرکت در روی کره زمین را از آن خود کرده است.

همان طور که پیش تر اشاره شد، اپل ده سال است که جایگاه تحسین شده ترین کمپانی دنیا را در اختیار دارد. به عبارت دیگر می توان گفت که شرکت ساکن کوپرتینو کسب چنین جایگاهی را به طور مطلق مدیون محصول افسانه ای خود، آیفون است.

سامسونگ به عنوان یکی از اصلی ترین رقبای اپل، در سال قبل توانسته بود جایگاه ۳۵ را در فهرست مورد بحث به دست بیاورد، اما بحران گلکسی نوت ۷ سبب شد که این شرکت اصلاً نتواند به فهرست اولیه شرکت های تحسین شده در سال جاری راه بیابد. به طور قطع طبعات عرضه فاجعه بار این تلفن هوشمند تا مدت ها کمپانی کره ای را رها نخواهد کرد.

ویجیاتو

نظرات ۱۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟