ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

دونالد ترامپ و برنامه ریزی برای به روزرسانی فرمان منع ورود مهاجران طی هفته آتی

دونالد ترامپ، رییس جمهور ایالات متحده می گوید طی هفته آتی، فرمانی را امضا خواهد کرد که موجب به روزرسانی فرمان ممنوعیت ورود مهاجران هفت کشور عمدتاً مسلمان می شود. هفته گذشته، یک دادگاه استیناف ...

دونالد ترامپ، رییس جمهور ایالات متحده می گوید طی هفته آتی، فرمانی را امضا خواهد کرد که موجب به روزرسانی فرمان ممنوعیت ورود مهاجران هفت کشور عمدتاً مسلمان می شود. هفته گذشته، یک دادگاه استیناف فدرال، با شکایت دو ایالت، جان کری (وزیر امور خارجه دولت اوباما) و چند کمپانی مانند فیسبوک و گوگل، به لغو فرمان ریاست جمهوری رای داد و به صورت موقت، درها را به روی مهاجران و پناهندگان باز کرد.

ترامپ در کنفرانس خبری تازه خود می گوید که فرمان اجرایی تازه، برخی از نواقص قبلی که سبب شد نخستین فرمان ممنوعیت به حالت تعلیق در بیاید را برطرف خواهد ساخت.

روز 27 ژانویه سال جاری میلادی بود که فرمان دونالد ترامپ، ورود مهاجران هفت کشور عمدتاً مسلمان شامل ایران، عراق، سوریه، سودان، لیبی، سومالی و یمن را به مدت 90 روز و ورود پناهندگان سوری را به مدت 4 ماه ممنوع ساخت. این فرمان، خیلی زود با اعتراضات گسترده مردم مواجه شد و بیش از 100 کمپانی فعال در زمینه تکنولوژی پرونده هایی علیه آن تشکیل دادند.

وزارت دادگستری آمریکا بعد از اجرای فرمان ترامپ، اعلام کرد که تصمیم رییس جمهور ایالات متحده قابل بازبینی نیست؛ چرا که ارتباط کامل به صلاحیت رییس جمهور برای هدایت استراتژی های امنیت ملی کشور دارد. اما قضات شعبه نهم دادگاه استیناف فدرال عقیده ای متفاوت داشته و ضمن مخالف با نظر سخنگویان وزارت دادگستری، فرمان ترامپ را نقض واضح دموکراسی تلقی کردند.

ترامپ در کنفرانس خبری خود گفت که روند اجرای ممنوعیت مهاجرت به شکلی «عالی» و «بسیار روان» صورت گرفت. اما حقیقت امر این است که فرمان وی، باعث ترس بسیاری از مهاجران در فرودگاه ها و ممانعت از بازگشت به هواپیما برای خروج از ایالات متحده شد. رییس جمهور ایالات متحده همچنین می گوید که در ابتدا می خواست پیش از اجرای فرمان ممنوعیت، یک ماه صبر کند اما جان کلی، مشاور امنیت وی پیشنهاد کرد این فرمان فوراً اجرایی شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (17 مورد)
 • مهدی خوانساری
  مهدی خوانساری | ۲۹ بهمن ۱۳۹۵

  این خله باید رد صلاحیتش کنن

 • امیرحسین
  امیرحسین | ۲۹ بهمن ۱۳۹۵

  ترامپ تژاد : (برا ما خاطرس برا آمریکاییا بحران)

 • مجتبی محبی
  مجتبی محبی | ۲۹ بهمن ۱۳۹۵

  نسخه ۱.۰.۲

 • eagle2
  eagle2 | ۲۹ بهمن ۱۳۹۵

  لغو حکم قبلی ترامپ در دادگاههای فدرال نشون داد که یک آدم عوضی نمیتونه ارزشهای بنیادین یک کشور رو از بین ببره. تنوع قومیتی و اعتقاد به مهاجرپذیری دلیل اصلی پیشرفت امریکا بوده و هست.

  • آریا
   آریا | ۳۰ بهمن ۱۳۹۵

   دلیل اصلیش دموکراسی و قانونمند بودنه

نمایش سایر نظرات و دیدگاه‌ها

مطالب پیشنهادی