ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ویجیاتو - بازی

هوش مصنوعی تقلب در بازی های ویدیویی را تشخیص خواهد داد

یکی از عمده مشکلاتی که گریبان پی سی گیمرها را می گیرد، مبحث همیشگی حضور متقلبان و نقض شرایط عادلانه بازی های ویدیویی است؛ مسئله ای که تهدیدی همیشگی برای یکی از پرطرفدارترین عناوین جهان ...

حسین آدینه
نوشته شده توسط حسین آدینه | ۱ اسفند ۱۳۹۵ | ۲۰:۱۵

یکی از عمده مشکلاتی که گریبان پی سی گیمرها را می گیرد، مبحث همیشگی حضور متقلبان و نقض شرایط عادلانه بازی های ویدیویی است؛ مسئله ای که تهدیدی همیشگی برای یکی از پرطرفدارترین عناوین جهان یعنی «کانتر استرایک» محسوب می شود.

ضمن مطرح کردن این پرسش که واقعاً چه لذت و دستاوردی در ناعادلانه بازی کردن و کشتن بی خطر دیگران در یک بازی وجود دارد، کمپانی Valve به اندازه تمام قربانیان از متقلبین نفرت دارد.

به همین سبب روابط عمومی والو گزارش می دهد که پلتفرمی مبتنی بر هوش مصنوعی در دست توسعه است که توانایی تشخیص متقلبان از بازیکنان حرفه ای و با مهارت را دارد.

والود در پاسخ به اعتراضات گسترده بازیکنان مبنی بر جولان دهی متقلبان در کانتر استرایک تاکید می کند که روزانه میلیون ها گیم انجام می شود و گرفتن هکرها به هیچ وجه کار ساده ای نیست.

اما در سوی مقابل یک هوش مصنوعی که می تواند کار چندین پردازنده را به صورت همزمان انجام دهد، تا حد زیادی این فرآیند را تسهیل می کند.

گفتنی است نسخه اولیه پلتفرم مورد بحث در حال حاضر عملیاتی شده و بر وضعیت بازی نظارت می کند و گروه اجتماعی والو سعی دارد به طور مستقیم نتایج به دست آمده را بررسی نماید.

اگر این روش پاسخگو باشد و سربلند از مراحل اولیه آزمایشات بیرون بیاید، می تواند بستری فراهم گردد که عملاً بازیکنان سراسر جهان را از شر متقلبان و هکرها رها می سازد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (2 مورد)
  • hossein
    hossein | ۲ اسفند ۱۳۹۵

    کی اضافه میشه راحت شیم

  • عماد عاطف یکتا
    عماد عاطف یکتا | ۱ اسفند ۱۳۹۵

    همه کانتربازها اعتصاب کرده بودن و آنلاین بازی نکردن واسه این موضوع

مطالب پیشنهادی