بلک بری نسبت به گزارش سهم 0 درصدی اش از بازار موبایل واکنش نشان داد

بلک بری نسبت به گزارش سهم 0 درصدی اش از بازار موبایل واکنش نشان داد

پنجشنبه هفته گذشته گزارش عملکرد و استقبال از سیستم عامل های صنعت تلفن های هوشمند منتشر شد و متوجه شدیم سهم برند خوش نام بلک بری از بازار به صفر درصد رسیده است.

همانطور که می دانید قبل از ظهور آیفون، بلک بری به عنوان پادشاه موبایل های هوشمند شناخته می شد و با کیبورد معروف و سهم بیش از ۲۰ درصدی اش به این صنعت حکمفرمایی می نمود.

اما حالا شنیده ایم که شرکت کانادایی فقط ۲۰۷ هزار واحد موبایل مبتنی بر سیستم عامل بلک بری در طی سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۶ به فروش رسانده و این یعنی تقریباً ۰ درصد از سهم بازار.

در همین راستا، کمپانی بلک بری از خود واکنش نشان داده و به جهت های نوین و حوزه های فعالیت جدیدش اشاره دارد.

همانطور که اطلاع رسانی گردید، استراتژی فعلی ما روی فراهم آوری دستاوردهای نرم افزاری و امنیت برای دیوایس ها و سازمان ها تمرکز دارد. در حال حاضر همکاران ما وظیفه توسعه سخت افزارهای تحت برند بلک بری را بر عهده دارند و ما به طور کامل از حوزه سخت افزار خارج شده ایم.

اگرچه گزارش گارتنر کلاً به سهم سیستم عامل های مختلف از بازار اشاره دارد، اما با این حال بلک بری به دفاع از سخت افزارهایش پرداخته که در حال حاضر جزو همان دسته اندرویدی ها قرار می گیرند.

ناگفته نماند که احتمالاً مجموعه ای جدید از موبایل های اندرویدی بلک بری در جریان کنگره جهانی موبایل ۲۰۱۷ که هفته آینده برگزار می شود، رونمایی خواهند شد.

شاید به خواندن این خبرها علاقمند باشید:

 

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato