ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

سامسونگ جدیدترین پروژه های واقعیت مجازی خود را به بارسلون می آورد

آزمایشگاه خلاقیت سامسونگ موسوم به C-Lab که تاکنون پروژه های متنوع و هیجان انگیزی را به نمایش گذاشته، دستاوردهای جدیدش در حوزه واقعیت مجازی (VR) و واقعیت افزوده (AR) را به شهر بارسلون خواهد آورد. کمپانی ...

آزمایشگاه خلاقیت سامسونگ موسوم به C-Lab که تاکنون پروژه های متنوع و هیجان انگیزی را به نمایش گذاشته، دستاوردهای جدیدش در حوزه واقعیت مجازی (VR) و واقعیت افزوده (AR) را به شهر بارسلون خواهد آورد.

کمپانی کره ای امروز اعلام کرد چهار پروژه را در MWC معرفی می کند که در چارچوب پلتفرم «چهار سال بعد» (4YFN) توسعه می یابند و با جلب سرمایه کافی می توانند در آینده ای نزدیک به تولید انبوه برسند.

 

اولین دستاورد C-Lab، نوعی اپلیکیشن «کمک-بینایی» به نام Relúmĭno است که برای هدست واقعیت مجازی Gear VR طراحی شده و توانایی مطالعه یا تماشای تلویزیون را با «کیفیتی مثال زدنی» برای افراد کم بینا فراهم می سازد.

پروژه بعدی Monitorless نام دارد، که در واقع یک عینک ویژه با پشتیبانی از واقعیت مجازی و واقعیت افزوده محسوب می شود. این وسیله با کامپیوتر شخصی یا موبایل ارتباط برقرار کرده و استفاده از آن را در قالب محیط AR یا VR ممکن خواهد ساخت.

محصول دیگر آزمایشگاه خلاقیت سامسونگ، VuildUs نام دارد که اپلیکیشنی ویژه هدست های واقعیت مجازی به شمار می رود. این اپ از دوربین 360 درجه مخصوص برای اسکن محیط و اندازه گیری فاصله ها و ابعاد اتاق بهره گرفته و سپس به کاربر اجازه می دهد چیدمان وسایل مختلف را قبل از خرید امتحان کند.

نهایتاً پلتفرم ویدیویی traVRer را داریم که از محتوای 360 درجه استفاده کرده و کاربر را با تجربه واقعی سفر به مناطق مختلف آشنا می سازد، ضمن اینکه حین سفر مجازی، رابط کاربری غنی و اطلاعات متنوعی را نیز در اختیار او قرار می دهد.

اگرچه تمام ایده های فوق جالب به نظر می رسند، اما برخی از آنها را پیش از این نیز دیده بودیم. به هر حال با ارائه اطلاعات بیشتر در مورد آنها در جریان کنفرانس جهانی موبایل که از هفته آینده در بارسلون برگزار می شود، می توان آینده پیش روی هرکدام را بهتر پیش بینی نمود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی