سیستم عامل Remix برای موبایل معرفی شد؛ تجربه اندروید PC با یک تلفن هوشمند

در سال ۲۰۱۵ شرکت کوچکی به نام Jide خود را به عنوان پیشروی تجربه کامپیوتری سیستم عامل اندروید معرفی کرد و تبلتی به نام Remix Ultra و مجهز به نسخه شخصی سازی شده اندروید به نام Remix OS به بازار عرضه کرد.

این تبلت که در نگاه نخست یادآور گجت های خانواده سرفس مایکروسافت است، به جای ویندوز از سیستم اندرویدی به عنوان محیط کاربری رومیزی شما استفاده می کند.

بعد از آن هم دیوایس کوچکی به نام Remix Mini ارائه شد که می توانست همان تجربه نسخه شخصی سازی شده اندروید برای محیط PC را با اتصال به هر مانیتور یا نمایشگری فراهم کند.

حالا شرکت Jide از «سیستم عامل Remix برای تلفن های هوشمند» پرده برداشته است؛ همانطور که از نامش پیدا است این سیستم عامل به نوعی پورت همان رابط قبلی در فضای موبایل های کوچک تر است.

این نسخه در یک تلفن هوشمند تقریباً تجربه ای مشابه به اندروید خام ارائه می کند، اما با اتصال به داک مخصوصی که به نمایشگرهای بزرگتر وصل می شود، مجدداً Android PC را در اختیار کاربر قرار می دهد.

Remix OS for Mobile هنوز با کاستی ها و مشکلات فراوانی همراه است، اما به مرور زمان می تواند تجربه ای مانند پروژه Continuum ویندوز ۱۰ در دنیای اندروید را به ارمغان بیاورد. این سیستم عامل تابستان سال آتی رسماً منتشر می شود.

 

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟