معرفی پردازنده های Ryzen از AMD؛ چالش جدید برای اینتل

معرفی پردازنده های Ryzen از AMD؛ چالش جدید برای اینتل

شرکت AMD ساعاتی پیش از پردازنده های دسکتاپی خانواده «Ryzen» پرده برداشت و خبر داد که این چیپ ها به خوبی قادر به رویارویی با محصولات توسعه یافته توسط اینتل هستند. AMD خبر می دهد که چیپ های جدید تا ۵۲ درصد عملکرد بهتری از نمونه قبلی خود دارند و همین مسئله، باعث شده تا کمپانی مورد بحث قادر به رقابتی رو در رو و دوباره با اینتل گردد.

AMD این بار تلاش کرده تا توان پردازشی همسان با رقیب را با نصف قیمت پردازنده های اینتل عرضه کند. برای مثال، چیپ جدید Ryzen 7 1800X تنها ۴۹۹ دلار قیمت دارد و رقیبی است برای پردازنده i7-6900K از اینتل که با قیمت ۱۰۵۰ دلار عرضه می شود. لازم به اشاره است که Ryzen 7 1800X با فرکانس پردازشی ۳.۶ گیگاهرتز کار می کند که در حالت توربو، توانایی رسیدن به فرکانس ۴.۰ گیگاهرتز را نیز داراست.

چیپ بعدی RYZEN 7 1700X عنوان گرفت که باز هم هشت هسته ای است و با قیمت ۳۹۹ دلاری عرضه می شود. فرکانس پردازشی این چیپ ۳.۴ گیگاهرتز بوده و در حالت توربو به ۳.۸ گیگاهرتز می رسد.

ارزان ترین محصولی که از سوی AMD معرفی شد هم RYZEN 7 1700 بود که با قیمت ۳۲۹ دلار، فرکانس پردازشی ۳.۰ گیگاهرتز را به ارمغان آورده و قدرت آن در حالت توربو نیز به ۳.۷ گیگاهرتز می رسد.

مدیران کمپانی AMD خبر دادند که خانواده چیپ های جدیدی برای گیمرها، تولید کنندگان محتوای ویدیویی و علاقمندان به داشتن پردازنده های ۸ هسته ای، مواردی بسیار مناسب به شمار می رود. AMD در رویداد معرفی چیپ های جدید، نتایج بنچمارکی را به نمایش کشید و ادعا کرد که دستاورد جدیدش حتی در برخی زمینه ها عملکرد بهتری نسبت به رقیب بزرگ خود داشته است.

شرکت مذکور در ادامه خبر می دهد که کاربران و سازندگان کامپیوترهای شخصی امروز می توانند پیش سفارش خود برای دریافت چیپ های یاد شده را ثبت کنند. AMD همچنین خبر می دهد که ارائه چیپ ها را از دوم مارس - دوازدهم اسفند ماه آغاز می کند.

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato