آیا اجرای طرح تفکیک ترافیک داده، اینترنت کاربران را مختل کرده است؟

همان طور که می دانید وزارت ارتباطات در آخرین بیانیه خود، روز یکشنبه مورخه پانزدهم اسفند ماه سال جاری را به عنوان زمان اجرای طرح تفکیک ترافیک داخلی از بین المللی اعلام کرد و تمامی اپراتورهای ثابت و سیار موظفند از این تاریخ، اطلاعات نحوه مصرف مشترکین را به صورت دقیق محاسبه و به آنها گزارش دهند.

در این میان خبرگزاری فارس گزارش می دهد که تعدادی از کاربران اینترنت، اختلال در ارتباطات و دسترسی به برخی سایت های خارجی را گزارش کرده اند.

به گفته این پایگاه خبری، بعضی از مشترکین در بازه هایی از شبانه روز در دسترسی به محتوای خارجی با مشکل مواجه شده اند، اما در همان زمان وب سایت های داخلی را به راحتی باز می کنند.

البته در این گزارش، اطلاعات دقیقی از تعداد کاربران گزارش دهنده و اپراتورهای سرویس دهنده به آنها ارائه نشده و ظاهراً اپراتورها نیز از این وضعیت اظهار بی اطلاعی کرده اند.

به هر حال امیدواریم در صورت صحت این موضوع، با اختلالی مقطعی روبرو باشیم، زیرا وزیر محترم ارتباطات نیز بارها در ارتباط با طرح شبکه ملی اطلاعات عنوان داشته اند که اجرای این پروژه فقط و فقط نتایج مثبت دارد، و هیچگونه خللی در ارتباطات خارجی کارکنان ایجاد نخواهد شد.

ویجیاتو

نظرات ۱۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟