اولین نگاه دیجیاتو به بازی Ni-Oh؛ سخت ترین بازی نسل هشتم

Ni-Oh غیر منتظره ترین هدیه استودیو تیم نینجا به گیمرهای نسل هشتم است. شاید چنین جمله ای برای یک بازی کمی اغراق آمیز باشد اما سازندگان عناوینی چون نینجا گایدن و  Dead or Alive توانستند به این مهم دست پیدا کنند.

این که چگونه بازیکن برای رسیدن به هدف خود، مجبور به تغییر عادت های خود می شود و کوچک ترین اشتباه، مجازات های جبران ناپذیری را برایش به ارمغان می آورد مسئله ای است که در اواسط نسل هفت و با ورود عناوینی چون کال آو دیوتی: مدرن وارفر و تقلید دیگر بازیسازها از فرمول این سری، به شدت کم رنگ شده بود.

Ni-Oh غیر منتظره ترین هدیه استودیو تیم نینجا به گیمرهای نسل هشتم است.

طرفداران سری نینجا گایدن بعد از فاجعه نسخه سوم هیچ وقت نتوانستند تجربه شاهکاری چون نینجا گایدن بلک را داشته باشند. سری اونیموشا با وجود پتانسیل بالا و فن بیس تقریباً قوی، بعد از آخرین نسخه آن که برای کنسول پلی استیشن 2 عرضه گردید، هیچ سرمایه گذاری روی آن انجام نشد.

فرمول استودیو تیم نینجا برای بازی Ni-Oh به شدت جالب توجه است؛ جوهره سری سولز و بازی بلادبورن را با سیستم مبارزات نینجا گایدن و اتمسفر سری اونیموشا ترکیب کنید و درباره جمله اول این متن بیشتر فکر کنید!

سازندگان برای داستان سرایی از قرن 16 میلادی کشوری ژاپن استفاده کردند و به طور هوشمندانه شخصیت ها و وقایع تاریخی را به صورت مینی مالیستیک در بطن بازی گنجانده اند. خط داستانی Ni-Oh، که به صورت انحصاری برای پلی استشین 4 منتشر شده است، بعد از حداقل 10 ساعت بازی، روی بهتری از خود نشان می دهد و به مرور زمان بازیکن را بیشتر درگیر خود می کند.

فرمول بازی Ni-Oh: جوهره سری سولز و بازی بلادبورن را با سیستم مبارزات نینجا گایدن و اتمسفر سری اونیموشا ترکیب کنید.

شاید به خاطر وجود پلی تایم به شدت بالا (نزدیک به حداقل 60 ساعت گیم پلی) و وقت گذاشتن روی گیم پلی بازی، نتوانید چندان غرق در خط روایی اصلی بازی شوید اما تیم نینجا یقیناً توانسته با Ni-Oh یک پیش زمینه تاریخی درستی از دوران آن زمان ژاپن به بازیکن ارائه دهد که از اهداف اولیه کو شیبوساوا، تهیه کننده این بازی، برای ساخت Ni-Oh بود.

همین موضوع باعث شده بستر بسیار مناسبی برای پیاده سازی گیم پلی روی آن به وجود آید. Ni-Oh با ارائه یک دنیای دارک فانتزی با دشمنان گوناگون و محیط های فوق العاده جذاب، وظیفه خود را در این بخش ها به خوبی انجام داده است. اوج این هنر را می توان در مرحله Iga Escape، که با الهام گیری از محیط های تودرتو سری سولز به وجود آمده اشاره کرد.

بعد از 30 ساعت پیشروی در بازی هیچ وقت فکرش را نمی کردم که با یک چنین مرحله ای روبرو شوم! بعد از باخت های پی در پی، تصمیم گرفتم مدتی استراحت کرده و  با تمرکز کامل بازی را ادامه دهم. نکته جالب این است که بعد از مرحله Iga Escape هنوز به چالشی سخت تر برنخورده ام و امیدوارم این اتفاق رخ ندهد!

تلاش و کوشش سازندگان در ساخت یک بازی با چنین جزئیات واقعاً تحسین برانگیز است.

قبل از اینکه وارد دیگر مباحث شوم، لازم است کمی بیشتر درباره سختی وحشتناک بازی صحبت کنم. درست همانند سری سولز، بازی Ni-Oh می تواند در نوع خود عذاب آور باشد با این تفاوت که سختی مبارزات سری نینجا گایدن نیز به بازی اضافه شده است؛ یعنی علاوه بر آگاهی کامل از دشمن، نقاط ضعف آن و توانایی های شخصیت بازی نیاز به مهارت های سرعتی و تکنیکی هک ان اسلش برای پیشروی در بازی دارید.

همین موضوع باعث می شود برای کشتن برخی باس ها زمان زیادی وقت بگذارید. با اینکه می دانید چگونه وی را بکشید اما مهارت کافی بازی های هک ان اسلش را ندارید! برخی مواقع کشتن یک باس تنها به یک کمبوی درست یا یک جاخالی به موقع خلاصه می شود و پیاده سازی این موضوع در Ni-Oh بسیار سخت تر از سری سولز است.

مهم ترین برتری که Ni-Oh نسبت به سری سولز دارد، در سیستم مبارزات بازی خلاصه می شود. بعد از یک ساعت تجربه بازی، سازندگان با افتخار تمام اکثر متدهای مبارزات را برایتان تشریح می کنند و شما بعد از مشاهده این همه جزییات و پیچیدگی در بخش مبارزات به شدت تعجب خواهید کرد!

مطمئن باشید بعد از ده ها ساعت تجربه هنوز هم بعضی از ویژگی های مبارزات برایتان تازگی خواهد داشت زیرا با پیشرفت خودتان در مهارت های سرعتی، فرصت مناسبی برای ترکیب فنون مختلف و چگونگی تعویض سلاح ها و استفاده از آیتم های مختلف خواهید داشت.

تلاش و کوشش سازندگان در ساخت یک بازی با چنین جزئیات واقعاً تحسین برانگیز است. سیستم لوت در Ni-Oh به طرز عجیبی شبیه دیابلو است. تنوع آیتم ها به شدت بالاست بطوریکه بعد از مدت کوتاهی، گنجایش نگهداری آیتم هایتان تمام خواهد شد و باید یا آن ها را بفروشید یا آن ها را به آمریتا تبدیل کنید.

بسته به نوع اسلحه هایی که در اوایل بازی به عنوان اسلحه اصلی انتخاب می کنید، نوع آرمور و زره هایی که می پوشید تغییر می کند. برای رفتن مراحل باید موارد بسیاری را رعایت کنید تا به نتیجه برسید وگرنه مدت زیادی در یک مرحله گیر خواهید کرد.

سازندگان با وجود ارائه چنین گیم پلی عمیق و وسیعی توانستند از نظر طراحی بصری اثری قابل قبول تحویل بازیکن ها دهند. سازندگان اول از همه این حق انتخاب را به شما می دهند که از کیفیت بازی بزنید و با فریم ریت 60 بازی را تجربه کنید، یا با گرافیک تکنیکی بهینه تر با فریم ریت 30 به بازی کردن بپردازید. بهتر است گزینه اول را انتخاب کنید تا جادوی مبارزات برایتان بیشتر جلوه کند.

پلی تایم به شدت طولانی بازی به علاوه گیم پلی سخت و جذاب باعث شد تا مدت زمان زیادی در دنیای  Ni-Oh  غرق شوم. برای اتمام هر چه زودتر بازی مجبور شدم از مراحل فرعی بازی، که خود دنیایی از ماجراهای جدید و فرصت های بسیار برای ارتقا سطح است، بگذرم.

نتیجه اش آن شد که در کشتن باس ها با مشکل مواجه شدم اما چالشی که روبروی من و خیلی از بازیکنان دیگر اکنون قرار گرفته، این است که چگونه بدون نقص با باس ها مبارزه کنم. همین موضوع به من کمک کرد تا در پیشروی مراحل، با وجود لول پایین، مشکل خاصی نداشته باشم.

Ni-Oh در حال حاضر از نظر سختی گوی سبقت را از بلادبورن و دارک سولز 3 می رباید و لقب سخت ترین بازی نسل هشت را از آن خود می کند؛ یک پکیج کاملاً ایده آل برای قشر کثیری از بازیکنان که سختی بیش از حد آن ممکن است مانع لذت بردن برخی گیمرها می شود.

اگر بتوانید با این موضوع کنار بیایید و از آن لذت ببرید با یکی از بهترین های نسل طرف هستید. تا به اینجا Ni-Oh با وجود مشکلات ریز و کمبود در یک سری مسائل توانسته من و افرادی که عاشق سری نینجا گایدن، دارک سولز و اونیموشا هستند را پای تلویزیون میخکوب نگه دارد.

بلیط هواپیما

مطالب مرتبط

ظاهر پلی استیشن 5 رسما رونمایی شد

سرانجام بعد از مدت ها انتظار کمپانی سونی از ظاهر نهایی کنسول پلی استیشن 5 رونمایی کرد.برخلاف آنچه شنیده شده بود مبنی بر ظاهر ساده و بزرگ کنسول، ژاپنی ها همه ما را غافلگیر کردند و از ظاهر جذاب و متفاوت این کنسول رونمایی کردند. این در واقع اولین بار است که بعد از پلی... ادامه مطلب

سونی نام پلی استیشن 5 را تایید کرد؛ عرضه در تعطیلات آخر سال 2020

سونی امروز تایید کرد که کنسول نسل بعدی این شرکت پلی استیشن 5 نام داشته و تعطیلات آخر سال 2020 به بازار عرضه خواهد شد.از مشخصات سخت افزاری پلی استیشن 5 می توان به بهره مندی از پردازنده هشت هسته ای نسل سوم AMD Ryzen، پردازشگر گرافیکی AMD Radeon Navi، پشتیبانی از 3D Audio و... ادامه مطلب

با کنسول قابل حمل PIS2 آشنا شوید؛ ترکیب PS2 و رزبری پای [تماشا کنید]

حدود شش سال از توقف تولید پلی استیشن ۲ می گذرد اما گیمرها هنوز سرگرم سر و کله زدن با محبوب ترین کنسول بازی تاریخ هستند. یکی از کاربران ردیت پس از سال ها تلاش توانسته دستگاهی را عرضه کند که نقش پلی استیشن ۲ پرتابل را بازی می کند.این ابزار که PIS2 نام دارد، از... ادامه مطلب

پلی استیشن 5 با قدرت 4 برابری نسبت به نسل قبل از راه می‌رسد

اینکه پلی استیشن 5 قوی‌تر از پلی استیشن 4 باشد یک واقعیت مورد انتظار است، اما افشای بنچمارک جدید این کنسول نشان می‌دهد که احتمالا نسل جدید چهار برابر از کنسول قبلی قدرتمندتر خواهد بود.افشاگر مشهور توئیتر؛ APISAK یک نمره بنچمارک از پردازنده سفارشی AMD این کنسول که به نام Gonzalo شناخته می‌شود، منتشر کرده که... ادامه مطلب

آیا اشتراک سرویس پلی استیشن پلاس گران می شود؟

اینطور که به نظر می‌رسد، روند تغییرات پلی استیشن پلاس ادامه داشته و سونی اکنون به دنبال افزایش قیمت اشتراک‌های این سرویس است. اوایل سال جاری میلادی تعداد بازی‌هایی که پلی استیشن پلاس به طور رایگان در اختیار کاربرانش قرار می‌داد از 4 به 2 کاهش یافت.این تغییر بسیاری از کاربران را بر آن داشت... ادامه مطلب

قدرت پردازشی پلی استیشن 5 شگفت انگیز خواهد بود

چندی پیش، نخستین جزئیات رسمی از سخت افزار پلی استیشن 5 اعلام شد و از آن زمان تاکنون سازندگان مختلف به گفتگو درباره آن پرداخته‌اند. توشیهیرو ناگوشی، کارگردان سری بازی‌های یاکوزا، یکی از افرادی بوده که در چند وقت اخیر نظرش را درباره جدیدترین کنسول سونی بیان کرده است.توشیهیرو ناگوشی در جریان قسمت اخیر برادکست Sega-Nama... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟