ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

آیا ساعت های هوشمند آینده از تکنولوژی واقعیت افزوده بهره مند می شوند؟

پیاده سازی تکنولوژی واقعیت افزوده، قطعاً سخت تر از آن چیزی است که به صورت معمول تصور می شود؛ کافی است نگاهی به عینک گوگل گلس بیندازیم تا متوجه شویم که توسعه یک تکنولوژی واقعیت ...

شایان ضیایی
نوشته شده توسط شایان ضیایی | ۱۲ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۴:۰۰

پیاده سازی تکنولوژی واقعیت افزوده، قطعاً سخت تر از آن چیزی است که به صورت معمول تصور می شود؛ کافی است نگاهی به عینک گوگل گلس بیندازیم تا متوجه شویم که توسعه یک تکنولوژی واقعیت افزوده پوشیدنی و ادغام کردن دنیای دیجیتالی با دنیای واقعی، بدون آنکه برای کاربر مزاحمت ایجاد کند تا چه حد می تواند دشوار باشد.

اخیراً تیمی از محققان دانشگاه برمن آلمان به همراه جمعی دیگر از متخصصین گوگل و دانشگاه هاسلت دستگاهی مفهومی به نام WatchThru توسعه داده اند که شکلی تازه از واقعیت افزوده را در قالب ساعتی هوشمند به همراه نمایشگری شفاف ارائه می دهد.

تیم محققین، سناریوهای جالبی برای این نمایشگر تعریف کرده اند. به عنوان مثال، این پنل شیشه ای می تواند با نمایش پیکان هایی، به مسیریابی کمک کند و در همین حال، نقشه ای سنتی رو نمایشگر عادی ساعت تصویر می شود. نسخه پیچیده تر این ساعت، می تواند با استفاده از دوربین ها و سنسورهای گوناگون، محل دقیق ساعت و سر کاربر را شناسایی کرده و لایه هایی دیجیتالی را به اشیای دنیای واقعی بیفزاید. البته این موضوع هنوز در حد تئوری است و تا پیاده سازی کامل آن سال ها باقی مانده.

دستگاه WatchThru در حال حاضر در دو نسخه مختلف به صورت آزمایشی ساخته شده است؛ یک مدل ساده تر به همراه سیستم عامل اندروید ویر و نمایشگر ثانویه شفاف، و مدلی دیگر که اندازه بیشتری داشته و از سنسورهایی برای ردیابی بهره می برد. لازم به اشاره نیست که این پروژه به صورت تحقیقاتی دنبال می شود و هنوز در مراحل آغازین به سر می برد؛ بنابراین در آینده نزدیک نباید منتظر ساعتی با قابلیت های واقعیت افزوده بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی