برای سومین بار در شش ماه؛ یاهو خبر از رخنه امنیتی دیگری می دهد

برای سومین بار در شش ماه؛ یاهو خبر از رخنه امنیتی دیگری می دهد

یاهو امروز خبر از رخنه امنیتی تازه ای داده که سبب شده هکرها بتوانند طی ۲ سال اخیر، به حساب کاربری ۳۲ میلیون نفر دسترسی یابند. این حساب های کاربری، به تعداد اکانت های قبلی که تحت تاثیر دو هک قبلی یاهو قرار گرفته بودند اضافه شده اند.

بنابر گزارش خبرگزاری رویترز، حساب های کاربری با استفاده از کوکی های جعلی به خطر افتاده اند. یاهو در حال حاضر عقیده دارد که هک ۳۲ میلیون اکانت نیز توسط همان افرادی صورت پذیرفته که مسئولیت هک سال ۲۰۱۴ را برعهده داشته اند. در مقام توضیح باید گفت که هک سال ۲۰۱۴ اطلاعات حداقل ۵۰۰ میلیون حساب کاربری را به خطر انداخت.

یاهو در بیانیه خود می گوید بنابر تحقیقات صورت گرفته، شخصی ثالث که اجازه دسترسی به کدهای کمپانی را نداشته توانسته چگونگی استفاده از کوکی های جعلی را دریافته و از آنها برای هک حساب کاربران استفاده نماید. برای حل این مشکل، یاهو کوکی های مورد نظر را از کار انداخته تا دیگر هکرها قادر به دسترسی به اکانت کاربران نباشند.

در خبری دیگر گفتنی است که ماریسا میر، مدیر عامل یاهو امروز اعلام کرد پاداش سالانه و سهام پاداش خود را به کارمندان شرکت اعطا می کند. وی با این حرکت، به صورت تلویحی تقصیر دو هک پیشین یاهو را برعهده گرفته است. گذشته از هک سال ۲۰۱۴، یاهو در ماه دسامبر سال گذشته میلادی هم تایید کرد که طی سال ۲۰۱۳، رخنه امنیتی دیگری به انتشار اطلاعات ۱ میلیارد اکانت منجر گشته است.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato