ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

پتنتی از اپل که احتمالاً چگونگی کارکرد حالت پرتره در آیفون 7 پلاس را شرح می دهد

کمپانی اپل به تازگی مستندات جدیدی مربوط به پتنتی را به ثبت رسانده که به روشی هوشمند برای اعمال بلور پس زمینه تصاویر با استفاده از نقشه عمقی به دست آمده از سیستم دوربین استریو ...

کمپانی اپل به تازگی مستندات جدیدی مربوط به پتنتی را به ثبت رسانده که به روشی هوشمند برای اعمال بلور پس زمینه تصاویر با استفاده از نقشه عمقی به دست آمده از سیستم دوربین استریو اشاره دارد. این مستندات احتمالاً می توانند چگونگی ثبت تصاویر پرتره در آیفون 7 پلاس را شرح دهند که جزییات آن هنوز مشخص نشده است.

حالت پرتره، در ماه اکتبر سال گذشته میلادی و به همراه iOS 10.1 به دست دارندگان موبایل هوشمند اپل رسید و با استفاده از لنزهای تله فوتو، الگوریتم پیچیده دید کامپیوتر و تکنولوژی نقشه برداری عمقی، برای ساخت مجموعه ای از لایه های تصویری استفاده می کند. این سیستم می تواند به صورت مشخص، برخی لایه های فوکوس را برگزیده و فوکوس تصویر را از روی سایر سوژه های موجود برداشته و افکت بوکه را رویشان اعمال کند.

پتنت اخیر هم تکنیکی مشابه را شرح می دهد. در حالت کلی، ابداع جالب اپل فریم های مختلفی از یک صحنه مشخص تهیه می کند و هر تصویر، با عمق فوکوس متفاوتی ثبت می شوند. هر فریم، یک لایه از تصویر را به تصویر می کشد و سطح مختلفی از وضوح و بلور دارد. در نهایت تمام این تصاویر، در کنار یکدیگر قرار می گیرند تا تصویر نهایی تولید شود.

پس از این، سیستم اپل نقشه ای عمقی به کمک متود عمق-از-فوکوس تهیه می نماید. اطلاعات نهایی، برای مشخص نمودن اینکه کدام شی داخل تصویر سوژه بوده و کدام بخش ها باید در پس زمینه قرار بگیرند استفاده می شود. تعیین سطح بلور تصویر هم به فاکتورهای متعددی بستگی دارد.

در برخی موارد، میزان بلور براساس گشودگی دهانه لنز تعیین می شود و در موارد دیگر، براساس اینکه چه میزان فوکوس برای رندر شی ای در فاصله مشخص نیاز است. در مجموع، حالت پرتره یکی از دستاوردهای فنی بزرگ این کمپانی بوده و اپل هیچوقت توضیحی درباره چگونگی کارکرد آن ارائه نکرده است.

ناگفته نماند که در پتنت اپل، اشاره ای به بلورهای مختلف با توجه به شرایط تصویر نیز شده است؛ مانند تعیین اندازه بلور بسته به فاصله فوکوس، فاصله سوژه و اندازه دهانه لنز. بنابراین حالت پرتره آیفون 7 پلاس می تواند بسیاری از ترکیب های تصویری دوربین های SLR را شبیه سازی کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی