ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اپل و استفاده مجدد از قطعات 2.4 میلیون آیفونِ دست دوم در هر سال

اوایل سال جاری کمپانی اپل از ربات جدیدی به نام «Liam» رونمایی کرد که در واقع وظیفه از هم پاشیدن آیفون و جداسازی قطعات سالم، بازسازی و استفاده مجدد تجهیزات مفید را بر عهده می ...

حسین آدینه
نوشته شده توسط حسین آدینه | ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۴:۰۰

اوایل سال جاری کمپانی اپل از ربات جدیدی به نام «Liam» رونمایی کرد که در واقع وظیفه از هم پاشیدن آیفون و جداسازی قطعات سالم، بازسازی و استفاده مجدد تجهیزات مفید را بر عهده می گیرد.

طی جدیدترین گزارش صنعتی اپل، خطوط فعالیت این ربات های کاربردی در حال حاضر در دو منطقه کالیفرنیای آمریکا و کشور هلند راه اندازی شده است.

بر این اساس لیام می تواند سالانه 1.2 میلیون آیفون را کالبدشکافی کند؛ بنابراین مجموعاً امکان جداسازی و استفاده مجدد از قطعات 2.4 میلیون آیفون در هر سال میسر خواهد بود که البته در قیاس با نرخ فروش بیش از 200 میلیونی موبایل اپل در سال اخیر ناچیز به نظر می رسد.

علاوه بر این کوپرتینویی ها از میزان حفاظت از تجهیزات و نرخ بازیابی مواد اولیه محیط زیست نیز سخن به میان آورده است.

به ازای هر 10 هزار آیفونی که توسط لیام جداسازی می گردد، می توان 190 کیلوگرم آلومینیم، 80 کیلوگرم مس، 0.13 کیلوگرم طلا، 0.04 کیلوگرم پلاتینیم، 0.70 کیلوگرم نقره، 5.5 کیلوگرم قلع و 2.4 کیلوگرم از مواد نایاب کره زمین را بازیابی کرد.

گفتنی است این گزارش بخشی از اطلاعات فراهم شده برای جنبش «Green Bonds» به ارزش 1.5 میلیارد دلار است که در واقع می خواهد کارخانجات سراسر جهان را به انجام پروژه های دوست دار محیط زیست ترغیب نماید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (10 مورد)
  • cooper
    cooper | ۲۳ اسفند ۱۳۹۵

    عزيزان!! ذوب ميكنن!!! اخه دوربين ٥اس رو ميخوان بذارن تو ٦ ?!

نمایش سایر نظرات و دیدگاه‌ها
مطالب پیشنهادی