ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

شهر ICT و رسانه های اجتماعی در منطقه ویژه اقتصادی پیام راه اندازی می شود

«سعید زرندی» مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ساعاتی پیش در نشستی خبری از اقدامات صورت گرفته برای راه اندازی شهرک تکنولوژیک بین المللی و شهر رسانه های اجتماعی در این ناحیه ...

«سعید زرندی» مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ساعاتی پیش در نشستی خبری از اقدامات صورت گرفته برای راه اندازی شهرک تکنولوژیک بین المللی و شهر رسانه های اجتماعی در این ناحیه خبر داد.

منطقه ویژه اقتصادی «پیام» که در چهل کیلومتری شهر تهران در استان البرز راه اندازی شده و تجربیاتی در زمینه فعالیت های هوایی و فرودگاهی کسب کرده، با همکاری مشاورینی از سنگاپور و آذربایجان تکمیل خواهد شد. به این ترتیب که فاز نخست پروژه ساخت شهرک ICT در حد انجام طرح مطالعاتی، جذابیت سنجی و خوشه بندی صورت گرفته و هم اکنون نیز در مرحله طراحی مفهومی است.

مشابه با شهرک فناوری پردیس، زرندی از استقرار بیش از 30 شرکت بزرگ حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در منطقه ویژه اقتصادی پیام تا شهریور ماه سال آتی سخن گفته و همچنین وعده اختصاص 16 هکتار زمین برای استقرار شرکت های دانش بنیان را داده است.

علاوه بر این ضمن اشاره به اجازه مشارکت و حضور بخش خصوصی، بنا بر دستور رئیس مرکز ملی فضای مجازی، به زودی شهر رسانه های اجتماعی (مدیاسیتی) نیز در این منطقه تاسیس و راه اندازی خواهد شد.

گفتنی است مدیاسیتی در راستای استقرار استارتاپ های حوزه رسانه های اجتماعی و شرکت های فعال در زمینه برادکستینگ (پخش ویدیویی) ایجاد می شود و طرح اولیه آن نیز ارائه گردیده است. به گفته زرندی در سال 95 بالغ بر 400 میلیارد تومان درآمد از این منطقه اقتصادی به خزانه دولت واریز شده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • محسن برجی
    محسن برجی | ۲۵ اسفند ۱۳۹۵

    از آن پروژه‌هایی است که اگر خوب اجرا شود، می‌تواند تأثیر خوبی در اکوسیستم استارتاپی بگذارد. اگر این Internet City و Media City بتواند در قالب منطقه ویژه یا آزاد اقتصادی تعریف شود، مجموعه‌های بزرگ استارتاپی می‌توانند دیتاسنترها و مراکز بزرگ ستادی‌شان را با معافیت‌های مالیاتی در این مجموعه مستقر کنند.

مطالب پیشنهادی