لی جائه یونگ حتی از زندان هم سامسونگ را مدیریت می کند

لی جائه یونگ حتی از زندان هم سامسونگ را مدیریت می کند

لی جائه یونگ حتی از زندان هم سامسونگ را مدیریت می کند

همان طور که می دانید «لی جائه-یونگ» رئیس سامسونگ چند وقتیست که در زندان به سر می برد، اما اجازه ملاقات نامحدود با افراد متعدد در طول روز را کسب کرده و به همین دلیل هنوز هم می تواند از راه دور، مجموعه بزرگ زیردستش را تحت نظر بگیرد.

«لی» که در جلسه استماع اولیه روز پنجشنبه هفته گذشته در دادگاه رسیدگی به جرائم مختلفش از جمله رشوه و اختلاس حاضر نشد، در بخشی جداگانه و کاملاً به دور از دیگر زندانیان در بازداشتگاه مرکزی سئول نگهداری می شود.

با این حال تحت قوانین کره جنوبی، «لی» می تواند در ساعات اداری روزهای دوشنبه تا شنبه، با هرکدام از وکلایش دیدار کند. مدت زمان و دفعات این دیدارها نیز هیچگونه محدودیتی ندارد. یکی از وکلای «لی» در نخستین روز از دادگاهی که به زعم دادستان ویژه پرونده، «محاکمه قرن» نامیده شده، اظهار داشت رئیس سامسونگ تمامی اتهامات علیه خود را رد می کند.

علاوه بر ارتباط نامحدود با تیم وکلا، «لی» می تواند به مدت ۳۰ دقیقه در روز با افراد دیگر از جمله مدیران زیرمجموعه های سامسونگ دیدار داشته باشد. این ملاقات ها در طول ماه به ۱۲ ساعت خواهد رسید.

همچنین با اجازه سرپرست بازداشتگاه، امکان برگزاری جلساتی در فضای عمومی و نظارت شده وجود دارد که در آنها، زندانی می تواند به بررسی و بازبینی اسناد پرداخته یا تماس های تلفنی برقرار سازد.

برای مقایسه، جالب است بدانید طبق قوانین ایالات متحده، زندانیان جرایم سازمانی می توانند به صورت نامحدود و در ساعات اداری با وکلای خود ملاقات داشته باشند، اما زمان دیدار با دیگر بازدیدکنندگان به حداکثر ۴ ساعت در ماه محدود می شود.

البته قوانین فوق معمولاً در آمریکا بی اثر هستند، چون متهمان بانفوذ شرکت های متمول به راحتی قرارهای سنگین ضمانت تعیین شده را پرداخت کرده و تا زمان برگزاری دادگاه اصلی، آزادانه به فعالیت های روزمره خود ادامه می دهند.

گفتنیست سامسونگ از تأیید ملاقات های متعدد «لی» با مدیران اجرایی این کمپانی و ایفای نقش مدیریتی از زندان خودداری کرده و فقط اعلام نمود رئیس شرکت با تیم وکلای خود تلاش می کنند تا دفاعیه قانونی را آماده ساخته و حقایق پرونده را مشخص سازند.

نظرات ۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل