پژوهشی 75 ساله مهمترین فاکتور خوشبختی را اعلام کرد

چه چیزی باعث می شود افراد احساس خوشبختی کنند؟ آیا تعریف خوشبختی از نظر افراد متفاوت است؟ دانشگاه هاروارد به مدت 75 سال وضعیت جسمانی و روانی دو گروه را مورد مطالعه قرار داده است:

  • 456 مرد فقیر که در سال های 2014-1939 در بوستون بزرگ شده اند
  • 268 مرد فارغ التحصیل از دانشگاه هاروارد در سال های 1944-1939

به دلیل مدت زمان زیادی که به این تحقیقات اختصاص داده شده، نسل های متفاوتی از محققان این بررسی را به عهده داشتند. از جنگ جهانی دوم به بعد (زمانیکه امکانش وجود داشت) نمونه های خون و اسکن های مغز این افراد گرفته می شد.

بر طبق مدیر مطالعات بزرگسالان در دانشگاه هاروارد یکی از مواردی که مهم ترین نقش را در شکل گیری حس خوشبختی این افراد بازی می کرد از این قرار است:

« روابط خوب باعث شادی و سلامت افراد می شود. تمام.»

نه 401 هزرا فالوود، نه تعداد سخنرانی هایی که در کنفرانس ها داشته اید نه تعداد پست های که در وبلاگ تان گذاشته اید و نه هیچ عامل دیگری.

مهمترین عاملی که در شادی و خوشبختی افراد وجود دارد عشق است. تحقیقات نشان داده داشتن کسی که بتوان به او اعتماد کرد باعث آرامش و راحتی فرد شده و مغز بیشتر و سالم تر زندگی می کند. نیز دردهای جسمی و روانی را به خوبی تحمل می کند.

کسانی که حس تنهایی کنند زودتر از دیگران می میرند و تحمل دردشان کمتر می شود.

Waldinger:

«چیزی که در سلامت انسان اثر می گذارد تعداد دوستان نیست بلکه کیفیت آنهاست.»

George Vaillant روانپزشکی است که مدیریت تحقیقات را از سال 2004-1972 بر عهده گرفت. او می گوید:

«یکی از عوامل عشق است. دیگری راهی برای سازگاری با زندگی است تا عشق را از انسان دور نکند.»

برای مثال اگر شما عشق تان را یافته باشید اما به دلیل از دست دادن کار، فرزند یا یکی از والدین در غم و اندوه غرق شوید و راهی برای بیرون آمدن از آن پیدا نکنید، عشق تان را از دست خواهید داد.

از آنجاییکه عشق برای رسیدن به شادی لازم است، راهی برای دور نشدن آن بیابید. مثلا به روانشناس مراجعه کنید یا با کسی مشورت کنید.

پس اگر از این به بعد تصمیم گرفتید تا شب در اداره بمانید و به همراه همسرتان بیرون نروید یا به جای رفتن با خواهرتان به بازار در منزل بنشینید و کار کنید به یاد بیاورید که اولویت شادی در زندگی چیست؟

زندگی خوب در گرو روابط خوب است.

منبع:
businessinsider
برچسب ها
تور کیش

مطالب مرتبط

با این 5 راه مثبت تر از همیشه بنگرید

راه انداختن یک کسب و کار به اندازه ی کافی سختی و موانع پیش رو دارد، از این رو فرد مدام در معرض انرژی منفی این مشکلات قرار می گیرد. خوشبختانه راهی برای مثبت بودن در تمام طول روز وجود دارد. زمانی که انرژی مثبت را به بیرون می دهید، بازخورد آن به شما برمی... ادامه مطلب

با این 5 کار ساده، همیشه شاد بمانید

هیچ چیز ماندگاری یک شبه بدست نمی آید. شادی نیز از این قاعده مستثنی نیست. برای این که همیشه خوشحال باشید، باید شادی جزئی از .جودتان شود، پس 5 کاری که در زیر آمده را روزانه انجام دهید تا شادی شما ماندگار شود. ورزش کنیدورزش کردن، سلامت جسم و روح تان را تضمین می کند.... ادامه مطلب

20 عادت ساده که می تواند زندگی شما را دگرگون کند

اکثر انسان ها در وجودشان ظرفیت هایی دارند که آن ها را کشف نکرده اند و یا به کمال نرسانده اند، حال آنکه با شناخت این ظرفیت ها و شکوفا کردن شان می توانند شخصیت خود را به بهترین وجه ممکن نمو دهند.در زیر 20 نکته از زبان Ken Mazaika مدیر فنی و یکی از... ادامه مطلب

نظرات ۱۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x

رمزتان را گم کرده‌اید؟