همه چیز درباره آیفون 13
همکاری انویدیا و بوش در تولید سیستمی هوشمند برای اتومبیل های خودران

همکاری انویدیا و بوش در تولید سیستمی هوشمند برای اتومبیل های خودران

اخیراً کمپانی Bosch خبر از برنامه های خود برای همکاری با انویدیا بر سر ساخت سیستم های هوش مصنوعی خودران برای بازارهای انبوه اتومبیل داده است. این خبر در رویداد Bosch Connected World واقع در برلین اعلام شد و مدیر عامل کمپانی، دکتر ولکمار دنر تاکید کرد که «ناوبری خودکار، جاده ها را امن تر می کند و هوش مصنوعی، کلید تحقق این امر است؛ ما می خواهیم اتومبیل ها را هوشمند سازیم.»

گفتنی است که Bosch Connected World، رویدادی سالانه برای کمپانی بوش به شمار می رود و در آن به صحبت درباره اینترنت اشیا پرداخته می شود. در این کنفرانس، بوش محصولات و سیستم هایی که می توانند به اتصال هرچه بیشتر دیوایس های گوناگون منجر شوند را در معرض دید عموم قرار می دهد.

انویدیا هم یکی از آن شرکت هایی بوده که طی سال های اخیر، با کمپانی های متعددی برای هموار ساختن مسیر اتومبیل های هوشمند همکاری کرده است. جن-سون هوانگ، مدیر عامل انویدیا نیز طی رویداد CES 2017 و در کنفرانس کمپانی تحت نظر خود، خبر از چنین همکاری تازه ای داده بود اما جزییات مربوط به آن به صورت دقیق مشخص نشدند.

سیستم پردازشی تازه دو کمپانی، از تکنولوژی DRIVE PX انویدیا بهره مند خواهد بود و علاوه بر این، به چیپ Xavier که به عقیده انویدیاً تحولی در حوزه هوش مصنوعی اتومبیل ها ایجاد می کند تجهیز گشته است. گفته می شود Xavier نخستین پردازنده تک چیپی جهان است که می تواند به سطح چهارم از ناوبری خودکار دست یابد.

در مقام توضیح، Xavier ساخته شده تا با استفاده از یک شبکه عصبی عمیق، اجزای پیرامون اتومبیل را شناسایی کرده و به درک محیط به صورت سه بعدی بپردازد. این واحد می تواند اجزای پیرامون را تشخیص دهد، خود را روی نقشه بیابد و وقایع احتمالی در جاده را پیش بینی کند. مسلماً تشخیص الگوی رفتاری اشیای پیرامون اتومبیل و نیز یافتن مسیری امن میان اشیای در حال حرکت، به هیچ وجه دستاورد فنی کوچکی تلقی نمی شود.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato