چراغ ترمز هوشمند و بی سیم Brake Free، حافظ جان موتورسواران در تاریکیِ شب [تماشا کنید]

چراغ ترمز هوشمند و بی سیم Brake Free، حافظ جان موتورسواران در تاریکیِ شب [تماشا کنید]

موتورسواران بی شماری که در سطح جاده ها و شهرهای مختلف جهان عبور و مرور می کنند به خوبی می دانند که بسیاری از رانندگان خودروها آنها را در تاریکی شب نمی بینند.

در چنین شرایطی یقیناً یکی از بهترین و البته آسان ترین روش ها استفاده از لباس های روشن و درخشان است، اما تردیدی نیست که ترفندهای موجود نمی توانند به اندازه کافی مفید واقع شوند.

برای همین منظور گروهی جوان که خود از علاقه مندان به موتورسواری هستند، گجت بی سیم و جدیدی طراحی کرده اند که پشت کلاه کاسکت قرار گرفته و به صورت هوشمند به ایمنی موتورسوار کمک می کند.

این گجت نورانی که از مجموعه صد LED قرمز رنگ با پخش نور ۱۲۰ درجه تشکیل شده با کمک آهنربا به پشت کلاه کاسکت وصل شده و از خود روشنایی کافی برای دیده شدن توسط سایر رانندگان را منتشر می سازد.

این دیوایس کوچک در زمره گجت های هوشمند قرار می گیرد، چراکه کاملاً بی سیم بوده و نیازی به اتصال به اپلیکیشن و غیره ندارد؛ بلکه به لطف سنسورهای سه بعدی حرکت سنجی، وضعیت حرکت، ترمز گرفتن و گاز دادن موتورسوار را تشخیص داده و میزان پخش نور را تنظیم می نماید.

گفتنی است این چراغ ترمز هوشمند که به نام Brake Free موسوم است از سوی سازندگان در وب سایت Indiegogo قرار گرفته تا بعد از تامین مبلغ جمع سپاری در نظر گرفته شده، با قیمت ۹۹ دلار و اوایل اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۷ روانه بازار شود.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato