ابزار پوشیدنی Optune و افزایش آمار بهبود سرطان مغز

ابزار پوشیدنی Optune و افزایش آمار بهبود سرطان مغز

TTFields یا «میدان های درمان سرطان» روش نسبتاً جدیدی برای کنترل سرطان مغز به حساب می آید. در این روش برای بهبود و از بین بردن سرطان، جمجمه ی شخص میدان های الکتریکی ملایمی قرار می گیرد.

از سالها پیش مشخص شده که این درمان می تواند تقسیم بیش از حد سلول ها (که سرطان نامیده می شود) را متوقف کند، اما با این حال از آن زمان تحقیقات بیشتر روی میزان اثر گذاری روش همچنان ادامه داشته است.

یکی از جدیدترین نتایج این تحقیقات نشان می دهد روش القای میدان های الکتریکی حتی بیشتر از آن چیزی که تصور می شد در توقف روند رشد سرطان موثر است.

در این تحقیق دستگاه Optune ساخت شرکت NovoCure مورد بررسی قرار گرفته که توسط خود کاربر فعال می شود و پالس های ۲۰۰ کیلوهرتزی را به داخل جمجمه ارسال می کند.

این دستگاه پیشتر در سال ۲۰۱۱ تاییدیه سازمان داروی ایالات متحده را دریافت کرده و نتایج استفاده از آن نشان می دهد قادر است ظرف ۲ سال ۳۰ درصد از بدخیم ترین سرطان های مغز را درمان کند.

اما بررسی جدیدتری که روی دستگاه انجام گرفته نشان می دهد نرخ درمان بیماران سرطانی با این روش حتی می تواند تا ۴۳ درصد افزایش داشته باشد. دانشگاه Northwestern برای رسیدن به این رقم، ۶۹۵ نفر از بیماران مبتلا به سرطان مغز را مورد آزمایش قرار داده است.

در این تحقیق که بین سالهای ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۴ به طول انجامیده، ۲۲۹ نفر از بیماران سرطانی تحت درمان با داروی temozolomide قرار گرفته و برای درمان ۴۶۶ نفر دیگر دستگاه Optune هم علاوه بر داروی خوراکی استفاده شده است.

نرخ متوسط بقا برای بیمارانی که با هر دو روش تحت درمان بودند به ۲۱ ماه می رسد، در حالی که این نرخ ثبت شده برای درمان از طریق داروی خوراکی تنها ۱۶ ماه است.

به گفته ی محققین نسبت خطر بیمارانی که تحت هر دو درمان قرار داشتند هم ۰.۶۳ درصد ثبت شده که نشان می دهد استفاده از Optune ریسک مرگ را ۳۷ درصد کاهش می دهد.

در پایان گفتنی است که بر اساس نتایج حاصل شده در این تحقیق، نرخ بقای دو ساله بیماران مبتلا به سرطان مغز با استفاده از Optune از ۱۰ به ۲۷ درصد افزایش پیدا می کند و این نخستین بار است که در ۱۰ سال اخیر چنین بهبود شگرفی در درمان سرطان مغز حاصل شده است.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato